Zahraničí

Další otrava alkoholem v Rusku. Zemřelo 18 lidí

Další otrava alkoholem v Rusku. Zemřelo 18 lidí
Zdroj: Mediafax

V ruském Jekatěrinburgu zemřelo na otravu alkoholem, který měl obsahovat metanol, za poledních několik dnů 18 lidí. Policisté už v souvislosti s tímto případem zadrželi dva lidi. V případě prokázání viny jim hrozí až 10 let ve vězení.

Podle policistů se lidé měli otrávit nelegálně stáčeným alkoholem, který si koupili na tamním trhu v době od 7. do 14. října. Vyšetřovatelé pak v sobotu informovali, že několik lidí za poslední dobu prodalo alkohol, který byl nebezpečný pro lidské zdraví.

Po požití alkoholu zemřelo v Jekatěrinburgu 18 lidí. Vyšetřovatelé případ šetří pro podezření z prodeje nebezpečného výrobku a následné smrt z nedbalosti. Policisté už podle listu Sky News zadrželi dva podezřelé.

Související obsah

"Policie zkoumá spojení podezřelých a toho, jak dlouho byli zapojeni do nezákonného podnikání," uvedl mluvčí ruského ministra vnitra Valery Gorelykha. V případě prokázání viny hrozí podezřelým až 10 let ve vězení.

Za poslední měsíc se však nejedná o jediný případ. Na začátku října zemřelo v Orenburské oblasti u hranic z Kazachstánem nejméně 36 lidí, kteří měli předtím konzumovat alkohol s metanolem.

V roce 2016 poté Rusko zpřísnilo pravidla kontroly nad výrobou a prodejem nápojů, různých přípravků a dalších tekutin, které obsahují líh. Stalo se tak po hromadné otravě alkoholem v Irkutsku, kde v prosinci roku 2016 zemřelo 78 lidí poté, co vypili doma vyrobený alkohol.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz