Krimi

Tragické ráno v Praze: V parku našli oběšenou ženu, pod okny školy muže

Tragické ráno v Praze: V parku našli oběšenou ženu, pod okny školy muže
Zdroj: AKTU

Pražští kriminalisté od pondělního rána řeší dva případy pravděpodobné sebevraždy. Nejprve našli v čakovickém parku oběšenou ženu. Z okna Vysoké školy kreativní komunikace v Nuslích pak vypadl 29letý muž.

V parku v pražských Čakovicích v pondělní ráno našli policisté mrtvou ženu. Její tělo objevili nedaleko ulice Cukrovarská. "Žena s největší pravděpodobností spáchala sebevraždu oběšením na stromě," sdělil k případu policejní mluvčí Richard Hrdina.

Související obsah

​Případ si převzali kriminalisté a nadále ho prošetřují. Bohužel jim k tomu ale během rána přibyl ještě další případ možné sebevraždy, tentokrát z pražských Nuslí. "Došlo ke skoku muže ze čtvrtého patra. V současné chvíli kriminalisté prošetřují okolnosti, za jakých tento muž skočil," vysvětlil Hrdina.

Konkrétně mělo jít o budovu tamní vysoké školy kreativní komunikace. "V dopoledních hodinách došlo v budově VŠKK ke smrtelné nehodě studenta Akademie Michael. Případ nyní vyšetřuje policie ČR. Z těchto důvodu nemůžeme poskytovat další informace," vysvětlila rektorka školy Dana Janovská.

Přivolaní policisté se pokoušeli 29letého muže ještě oživovat, resuscitace už ale bohužel nebyla úspěšná. Na místo proto přivolali koronera. "Byla nařízena pitva," dodal policejní mluvčí s tím, že oběma případy se kriminalisté nadále zabývají.

Odborníci z Národního ústavu duševního zdraví upozorňují, že sebevražda není řešením. Pokud mají lidé psychické potíže či jakékoliv jiné trápení, mohou se obrátit například na Linku důvěry 222 580 697 nebo na Linku první psychické pomoci 116 123.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Izrael jako první země na světě uzavře kvůli omikronu své hranice

Izrael hodlá jako první země světa zakázat úderem nedělní půlnoci vstup všem cizincům kvůli nové mutaci koronaviru omikron. Izraelci vracející se domů budou muset do karantény, včetně těch očkovaných. Vláda vychází z předpokladu, že omikron se už rozšířil do většiny zemí. Nařízení má platit dva týdny, během nichž budou odborníci zjišťovat, jak účinné jsou proti potenciálně nebezpečnější mutaci covidové vakcíny.

Píše se na Deník.cz