Domácí

Imunita Čechů je po covidu v troskách. Nemocnice zakazují návštěvy

Varování odborníků, že letos přibude respiračních onemocnění a chřipek, se začíná naplňovat. Některé nemocnice proto už nyní omezují návštěvy. Problémy má ale také dopravní podnik v Opavě.

Kvůli neustále stoupajícímu počtu respiračních onemocnění zakázalo návštěvy vedení nemocnice v Hranicích. Zákaz návštěv platí až do odvolání.

"Musíme chránit naše hospitalizované pacienty a personál, provoz nemocnice nechceme v této době omezovat," řekl ředitel nemocnice Eduard Sohlich.

Související obsah

​Hranický špitál přitom není jediný. O zákazu návštěv informuje na svých internetových stránkách třeba i brněnská vojenská nemocnice. Nebývale brzkého nástupu obdobní respiračních onemocnění si všimli i praktici.

"Určitě se zvyšuje počet respiračních onemocnění u našich pacientů, především to bylo u dětí a teď to narůstá i u dospělých," uvedl praktický lékař Lubomír Nečas.

Související obsah

Vysokou nemocnost už pocítil třeba opavský dopravní podnik. Kvůli chybějícím řidičům musel od středečního rána zastavit provoz hned na třech linkách.

"Ten časnější výskyt se vysvětluje tím, že opravdu izolace v covidovém období mezi dětskou i dospělou populací byla velká a ta imunita prostě chátrá," dodal Sohlich.

Odborníci proto doporučují očkování proti chřipce. Češi na to ale příliš neslyší, proočkovanost se u nás pohybuje jen kolem šesti procent.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Krátká zpráva

První případ omikronu hlásí i Spojené státy

USA jsou další zemí, kde byla potvrzena nákaza novou mutací koronaviru omikron. Nakaženým je plně očkovaný cestovatel, který se do Kalifornie vrátil z Jižní Afriky.

Píše se na Deník.cz