Domácí

MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Konec října bude teplý, listopad přinese ochlazení

MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Konec října bude teplý, listopad přinese ochlazení
Zdroj: Thinkstockphotos

Ačkoliv bylo počasí v Česku v posledních dnech spíše chladné, tak ke konci října můžeme očekávat oteplení. Listopad naopak přinese opět ochlazení a také množství srážek, které jsou pro tento měsíc typické. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Průměrné týdenní teploty by se v posledních dvou říjnových týdnech měly udržovat kolem dlouhodobého normálu. Teploty se budou pohybovat mezi 16 až 23 °C. Začátkem listopadu budou pozvolna klesat a v druhém listopadovém týdnu se očekává ochlazení.

"Celkově bude období od 18. října do konce první poloviny listopadu teplotně průměrné. Relativně suché počasí, které nás doprovází posledních několik týdnů, bude pokračovat i v tomto týdnu," informuje ČHMÚ.

Související obsah

​O něco více srážek se očekává v posledním říjnovém týdnu. Podle meteorologů první polovina listopadu pak přinese časté srážky, které jsou pro tento měsíc obvyklé. Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období od 18. října do 14. listopadu je 6,9 °C.

Počasí bude mít v tomto týdnu hravou náladu. Jeden den vysoké teploty, za pár hodin nízké a neustálé změny tlaku. Podle meteoroložky to může ovlivnit i vaše tělo a psychiku. "Zpočátku týdne očekáváme výrazný nárůst teplot. Ve středu budou odpolední teploty kulminovat až na 21 °C. Po čtvrtečním přechodu studené fronty se ochladí až o 10 °C," předpovídá meteoroložka Dagmar Honsová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6431 pacientů s covidem, z toho 1018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz