Domácí

Lidi zaskočila podivná mračna nad Prahou. Meteoroložka vysvětlila, o co jde

Lidi zaskočila podivná mračna nad Prahou. Meteoroložka vysvětlila, o co jde
Zdroj: Martin Böhm

V Česku byla v pondělí k vidění velká řada vzácných meteorologických jevů. Část obyvatel Prahy překvapila zvláštní mračna, která se utvořila nad Žižkovem. Meteoroložka proto vysvětlila, o co se jednalo.

Pozorní Pražané si v pondělí v odpoledních hodinách mohli nad pražským Žižkovem všimnout zvláštního uskupení mraků. To zaskočilo například i čtenáře TN.cz Martina, který jev vyfotil. "Přijde mi to neuvěřitelné. Kdyby mi to někdo ukázal, tak bych tomu nevěřil," napsal k fotce oblohy čtenář.

Na pořízených fotografiích je možné vidět rovná mračna, která jako by ohraničovala střechy budov. Podle meteoroložky Dagmar Honsové šlo ale o obyčejný úkaz. "Jedná se o vysokou oblačnost, která se během včerejšího odpoledne na naše území nasouvala," vysvětlila Honsová.

Související obsah

Zdroj: Dagmar Honsová

​Nejednalo se však o jediný meteorologický úkaz, který se v pondělí objevil na obloze nad Českem. Nad Prahou bylo včera možné vidět i takzvaný halový jev. Tento úkaz vzniká odrazem měsíčních paprsků od drobných krystalků nacházejících se v atmosféře.

"Na Plzeňsku a Chomutovsku se vedle malého haló vyskytl i vzácný Parryho oblouk," dodala Honsová.

Vyfotili jste v poslední době na obloze zajímavý meteorologický jev? Fotografii nám můžete zaslat na e-mailovou adresu zpravy@nova.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz