Domácí

Lidi zaskočila podivná mračna nad Prahou. Meteoroložka vysvětlila, o co jde

Lidi zaskočila podivná mračna nad Prahou. Meteoroložka vysvětlila, o co jde
Zdroj: Martin Böhm

V Česku byla v pondělí k vidění velká řada vzácných meteorologických jevů. Část obyvatel Prahy překvapila zvláštní mračna, která se utvořila nad Žižkovem. Meteoroložka proto vysvětlila, o co se jednalo.

Pozorní Pražané si v pondělí v odpoledních hodinách mohli nad pražským Žižkovem všimnout zvláštního uskupení mraků. To zaskočilo například i čtenáře TN.cz Martina, který jev vyfotil. "Přijde mi to neuvěřitelné. Kdyby mi to někdo ukázal, tak bych tomu nevěřil," napsal k fotce oblohy čtenář.

Na pořízených fotografiích je možné vidět rovná mračna, která jako by ohraničovala střechy budov. Podle meteoroložky Dagmar Honsové šlo ale o obyčejný úkaz. "Jedná se o vysokou oblačnost, která se během včerejšího odpoledne na naše území nasouvala," vysvětlila Honsová.

Související obsah

Zdroj: Dagmar Honsová

​Nejednalo se však o jediný meteorologický úkaz, který se v pondělí objevil na obloze nad Českem. Nad Prahou bylo včera možné vidět i takzvaný halový jev. Tento úkaz vzniká odrazem měsíčních paprsků od drobných krystalků nacházejících se v atmosféře.

"Na Plzeňsku a Chomutovsku se vedle malého haló vyskytl i vzácný Parryho oblouk," dodala Honsová.

Vyfotili jste v poslední době na obloze zajímavý meteorologický jev? Fotografii nám můžete zaslat na e-mailovou adresu zpravy@nova.cz.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz