Koronavirus

Vládní chaos. Plaga zuří, že Vojtěch chce roušky ve školách. Ministerstvo to popírá

Vládní chaos. Plaga zuří, že Vojtěch chce roušky ve školách. Ministerstvo to popírá
Zdroj: TV Nova

Ministr školství Robert Plaga prohlásil, že zásadně odmítá návrh ministra zdravotnictví a hlavní hygieničky o tom, že by děti nad 12 let měly při výuce nosit roušky. Ministerstvo zdravotnictví se ale hájí, že se zatím pouze hovoří o možnosti zpřísnit pravidla pro nošení roušek. Kde by se začaly opět nosit, o tom bude vláda jednat ve středu.

"Hlavní hygienička i vedení ministerstva zdravotnictví nás naposledy včera (v pondělí, pozn. red.) ubezpečovaly, že mají situaci pod kontrolou a opakovaně odmítly testování ve školách v místech s vysokou incidencí. Jejich dnešní nápad na nošení roušek ve výuce pro všechny (i očkované) děti od 12 let zásadně odmítám," napsal na sociálních sítích v úterý vpodvečer ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Na co konkrétně ale svým výrokem reagoval, to ministerstvo zdravotnictví neví. "Já myslím, že reaguje na spoustu věcí, které jsou ve volném prostoru," sdělil redakci TN.cz mluvčí resortu Daniel Köppl. Že by tedy tento návrh někde padl, nepotvrdil.

"Mluvilo se dnes o tom, že by se mělo zpřísnit nošení roušek a rozšířit prostory, kde se budou nosit. Ale jak to bude a o čem konkrétně se rozhodne, to si řekneme teprve zítra," upřesnil Köppl. Premiér Andrej Babiš (ANO) totiž na středeční odpoledne svolal mimořádnou schůzi vlády, která projedná případné zpřísnění opatření.

Související obsah

​Ve hře je tak opětovná povinnost nošení roušek ve všech vnitřních prostorech. "Pořád jsou místa, kde je nosit nemusíme. Může tak dojít k tomu, že je budeme muset nosit všude," varovala už minulý týden hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Tuto možnost uvedla jako možnou reakci na prudké zhoršení epidemické situace. Tomu aktuální vývoj skutečně nasvědčuje.

Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) v úterý pro Radiožurnál řekl, že Česko se přesouvá do rizikového scénáře. Ten je ze tří scénářů možného vývoje epidemie nejčernější.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví nicméně zdůraznil, že ještě není o ničem rozhodnuto. A už vůbec ne o tom, že by měli žáci při výuce nosit roušky. "V tuto chvíli nic takového na stole není. Neříkám, že zítra nemůže být. Ani ty další prostory nejsou rozhodnuté, to jsou jen návrhy a ve středu na vládě se to musí rozhodnout," vysvětlil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz