Domácí

Státní zástupce žádá o vydání Babiše. Po volbách má opět imunitu

Státní zástupce opět žádá o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli kauze Čapí hnízdo. Po volbách totiž opět získal imunitu a jeho trestní stíhání muselo být přerušeno. Sněmovna by ho kvůli Čapímu hnízdu mohla vydat už potřetí.

Po ustavující schůzi požádá státní zástupce Jaroslav Šaroch poslance o vydání premiéra Andreje Babiše k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Babiš byl totiž znovu zvolen, opět tedy získal imunitu.

V případu 50milionové dotace na výstavbu areálu Čapí hnízdo je Babiš trestně stíhaný společně s jeho někdejší poradkyní Janou Nagyovou. Policie je stíhá za poškození finančních zájmů Evropské unie a kvůli dotačnímu podvodu.

Související obsah

Sněmovna by mohla Babiše vydat potřetí. Poprvé se to stalo v září roku 2017, poté hned v lednu 2018. Kvůli dalším volbám, ve kterých získal imunitu, bylo jeho stíhání letos opět přerušeno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Krátká zpráva

Brazílie hlásí první případy mutace omikron

Zdravotníci v Brazílii oznámili první potvrzené případy varianty omikron. Byla prokázána u dvou cestujících, kteří přiletěli z Jižní Afriky. Podle zdravotního sekretariátu v Sao Paulu je dvojice v izolaci a ani jeden z nich není registrován ve státní očkovací platformě. Brazílie nevyžaduje od zahraničních turistů očkování proti covid-19. Jde o první případy v Latinské Americe.

Píše se na Deník.cz