Zahraničí

Plačková stíhaná za kokain pláchla ze Slovenska. A chlubí se luxusem

Plačková stíhaná za kokain pláchla ze Slovenska. A chlubí se luxusem
Zdroj: Profimedia

Slovenská influencerka Zuzana Plačková si společně s manželem Reném užívá dovolenou v Dubaji, a to i přes to, že je stále stíhaná v případu výroby a obchodování s drogami. Manželé tráví dovolenou v luxusním hotelu, kde jedna noc vyjde i na desítky tisíc korun.

Zuzana Plačková je v současné době stejně jako její manžel René Strauzs stíhaná na svobodě. A svobody si podle příspěvků ze sociálních sítí užívá dosyta. Tento týden se totiž pochlubila fotkami z Dubaje, kam se rozhodla odcestovat na dovolenou.

Společně s manželem tráví dovolenou v luxusním hotelovém resortu na pláži Džumeira, kde noc pro jednoho člověka vyjde i na několik desítek tisíc korun. Podle slovenské prokuratury se odjezdem na dovolenou Plačková ale ničeho protiprávního nedopustila.

Související obsah

​"Úřad speciální prokuratury nebude tyto informace blíže komentovat. Ze strany soudu nebyly při rozhodování o vazbě stanovené podmínky, které by omezovaly pohyb vámi uváděných obviněných osob," uvedla mluvčí prokuratury pro Nový čas.

Plačková a její manžel čelí na Slovensku obvinění z výroby a obchodování s drogami. Influencerka byla zatčena při velké razii, kdy policisté na různých místech odhalili přes devět kilogramů pervitinu, tedy přinejmenším 90 tisíc jednorázových dávek této drogy.

Zajistili také zbraně, střelivo, cigarety a více než 70 tisíc eur v hotovosti, v přepočtu okolo 1 780 000 korun. Při domovní prohlídce u Plačkové a Strausze policie navíc našla falešný občanský průkaz na jméno Mário Herák. V případu je obviněno dalších 15 lidí, z toho pět jich je stíháno vazebně.

Instagramová hvězda Plačková svou vinu od začátku popírá a případ označuje za nedorozumění, které se podle ní časem vysvětlí. Všem obviněným hrozí vysoké tresty, Plačková může dokonce v případě odsouzení za mřížemi strávit zbytek života.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz