Počasí

Teplé počasí vystřídá silná vichřice. O víkendu bude i sněžit

Teplé počasí vystřídá silná vichřice. O víkendu bude i sněžit
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Ačkoliv ve středu padaly na mnoha místech v Česku teplotní rekordy, pro čtvrtek vydali meteorologové varování před vichřicí. Ta může dosahovat rychlosti až 90 kilometrů v hodině, na horách dokonce až 125 kilometrů v hodině. O víkendu pak může ve vyšších polohách začít i sněžit.

Na čtvrtek je v platnosti výstraha, kterou ve středu zpřísnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Varuje před silným větrem, který potrápí zejména západní polovinu republiky a dosahovat může rychlosti i 90 kilometrů v hodině, na horách dokonce až 125 kilometrů v hodině.

Ačkoliv ve středu padaly na mnoha místech v Česku teplotní rekordy, o víkendu bude počasí podstatně chladnější. Přes den by se teploty měly držet převážně pod hranicí 13 °C, v noci a nad ránem se dokonce mohou objevit i mrazíky. Ve vyšších polohách očekávají meteorologové i sníh.

Související obsah

​Čtvrtek

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, na většině území, na Moravě a ve Slezsku meteorologové očekávají místy déšť nebo přeháňky. Ojediněle se mohou objevit i bouřky. Odpoledne a večer bude od severozápadu přechodně ubývat srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou držet mezi 14 až 10 °C, na Moravě místy až 6 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 14 až 18 °C, na západě Čech kolem 12 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C. Postupně bude na síle nabírat vítr. Ten může dosahovat místy s nárazy 20 až 25 m/s (90 km/h), na horách 30 až 35 m/s (125 km/h). Na východě bude foukat převážně mírný vítr 3 až 7 m/s. K večeru bude částečně slábnout.

Pátek

Bude oblačno až polojasno, přechodně až zataženo. Na jihu území a na severu Čech místy přeháňky nebo občasný déšť, v polohách nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty na 8 až 12 °C, o něco tepleji může být na jihu Moravy. Vítr bude vát čerstvý západní až jihozápadní 4 až 9 m/s, s nárazy kolem 15 m/s. Na Moravě na jihovýchodě vítr mírný 3 až 7 m/s.

Sobota

V sobotu bude převážně oblačno, místy se mohou objevit přeháňky, nad 800 m smíšené nebo sněhové. Odpoledne a večer začne postupně ubývat srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou držet mezi 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 7 až 11 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s večer bude slábnout.

Související obsah

​Neděle

V neděli meteorologové očekávají polojasno až skoro jasno. Ráno a dopoledne se mohou ojediněle objevit i mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty mohou spadnou i na -2 °C. Nejvyšší denní teploty se budou držet v rozmezí 8 až 12 °C. Vítr předpovídá ČHMÚ slabý proměnlivý, postupně mírný jihovýchodní 2 až 5 m/s.

Pondělí

Na začátku nového týdne má být polojasno až skoro jasno, ráno a dopoledne se mohou ojediněle vyskytovat mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty se opět budou držet mezi 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 8 až 12 °C. Vítr bude mírný jihovýchodní 3 až 7 m/s, na západě Čech
slabý proměnlivý.

Úterý až čtvrtek

Od úterý do čtvrtka očekávejte oblačno až zataženo, postupně na většině území déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou držet v rozmezí 4 až -1 °C, postupně 10 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C, v závěru období až 15 °C.

Předpověď počasí na čtvrtek:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz