Předpověď počasí

Teplé počasí vystřídá silná vichřice. O víkendu bude i sněžit

Teplé počasí vystřídá silná vichřice. O víkendu bude i sněžit
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Ačkoliv ve středu padaly na mnoha místech v Česku teplotní rekordy, pro čtvrtek vydali meteorologové varování před vichřicí. Ta může dosahovat rychlosti až 90 kilometrů v hodině, na horách dokonce až 125 kilometrů v hodině. O víkendu pak může ve vyšších polohách začít i sněžit.

Na čtvrtek je v platnosti výstraha, kterou ve středu zpřísnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Varuje před silným větrem, který potrápí zejména západní polovinu republiky a dosahovat může rychlosti i 90 kilometrů v hodině, na horách dokonce až 125 kilometrů v hodině.

Ačkoliv ve středu padaly na mnoha místech v Česku teplotní rekordy, o víkendu bude počasí podstatně chladnější. Přes den by se teploty měly držet převážně pod hranicí 13 °C, v noci a nad ránem se dokonce mohou objevit i mrazíky. Ve vyšších polohách očekávají meteorologové i sníh.

Související obsah

​Čtvrtek

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, na většině území, na Moravě a ve Slezsku meteorologové očekávají místy déšť nebo přeháňky. Ojediněle se mohou objevit i bouřky. Odpoledne a večer bude od severozápadu přechodně ubývat srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou držet mezi 14 až 10 °C, na Moravě místy až 6 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 14 až 18 °C, na západě Čech kolem 12 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C. Postupně bude na síle nabírat vítr. Ten může dosahovat místy s nárazy 20 až 25 m/s (90 km/h), na horách 30 až 35 m/s (125 km/h). Na východě bude foukat převážně mírný vítr 3 až 7 m/s. K večeru bude částečně slábnout.

Pátek

Bude oblačno až polojasno, přechodně až zataženo. Na jihu území a na severu Čech místy přeháňky nebo občasný déšť, v polohách nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty na 8 až 12 °C, o něco tepleji může být na jihu Moravy. Vítr bude vát čerstvý západní až jihozápadní 4 až 9 m/s, s nárazy kolem 15 m/s. Na Moravě na jihovýchodě vítr mírný 3 až 7 m/s.

Sobota

V sobotu bude převážně oblačno, místy se mohou objevit přeháňky, nad 800 m smíšené nebo sněhové. Odpoledne a večer začne postupně ubývat srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou držet mezi 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 7 až 11 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s večer bude slábnout.

Související obsah

​Neděle

V neděli meteorologové očekávají polojasno až skoro jasno. Ráno a dopoledne se mohou ojediněle objevit i mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty mohou spadnou i na -2 °C. Nejvyšší denní teploty se budou držet v rozmezí 8 až 12 °C. Vítr předpovídá ČHMÚ slabý proměnlivý, postupně mírný jihovýchodní 2 až 5 m/s.

Pondělí

Na začátku nového týdne má být polojasno až skoro jasno, ráno a dopoledne se mohou ojediněle vyskytovat mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty se opět budou držet mezi 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 8 až 12 °C. Vítr bude mírný jihovýchodní 3 až 7 m/s, na západě Čech
slabý proměnlivý.

Úterý až čtvrtek

Od úterý do čtvrtka očekávejte oblačno až zataženo, postupně na většině území déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou držet v rozmezí 4 až -1 °C, postupně 10 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C, v závěru období až 15 °C.

Předpověď počasí na čtvrtek:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým rakouským kancléřem se stane Karl Nehammer

Rakousko bude mít nového kancléře, stane se jím dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer. Ten zároveň povede vládní stranu ÖVP (Rakouská lidová strana), informoval o tom list Kronen Zeitung. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz ve čtvrtek oznámil, že v politice definitivně končí. Z funkce odstoupil v říjnu, když jej a jeho okolí začala policie vyšetřovat kvůli údajné korupci. Současný kancléř Alexander Schallenberg ve stejný den oznámil, že na funkci rezignuje ve chvíli, kdy se ÖVP dohodne na novém lídrovi.

Píše se na Deník.cz