Domácí

Děti možná budou muset nosit respirátory ve třídě. Ministři to probírají

Kvůli zhoršující se koronavirové situaci v Česku budou odpoledne jednat ministři zdravotnictví a školství také o povinném nošení respirátorů ve školách. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce svému kolegovi ze školství Plagovi navrhnout, aby respirátory nosily povinně všechny děti od 12 let. A to i očkované.

Nové opatření by se mělo týkat pouze krajů, kde je epidemie nejhorší. Žáci by respirátory museli nosit také při výuce ve třídě. Doteď studenti a zaměstnanci škol museli mít nasazený respirátor pouze ve společných prostorech, například na chodbách.

Nová opatření by se měla týkat zřejmě pěti krajů. Sedmidenní přírůstky nových případů v přepočtu na 100 tisíc obyvatel jsou momentálně nejhorší v Moravskoslezském, Olomouckém a Jihočeském kraji. Na pomyslném čtvrtém místě je hlavní město Praha a opatření by se mohlo týkat také kraje Plzeňského.

Ministři se ale zatím nemohou shodnout, jaká opatření ve školách zavést, aby se v nich nekontrolované šíření koronaviru podařilo zastavit.

Související obsah

"Hlavní hygienička i vedení ministerstva zdravotnictví nás naposledy včera ubezpečovaly, že mají situaci pod kontrolou a opakovaně odmítly testování ve školách v místech s vysokou incidencí. Jejich dnešní nápad na nošení roušek ve výuce pro všechny (i očkované) děti od 12 let zásadně odmítám," uvedl v úterý ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Podle Vojtěcha jsou ale nová opatření kvůli zhoršující se situaci ve školách na místě. Některé školy kvůli epidemii vyhlásily na celý příští týden prázdniny.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz