Domácí

Kraje doporučují školám prodloužit prázdniny, rodiče jsou důrazně proti

Některé kraje i města doporučují ředitelům škol, aby prodloužili dětem podzimní prázdniny a vyhlásili na začátek týdne ředitelské volno. Jenže to staví do velmi nepříjemné situace hlavně rodiče. Na poslední chvíli musejí řešit volno v práci.

Jedno z krajských měst, které doporučilo prodloužení prázdnin je i Jihlava. Třeťák Daniel přijal zprávu o ředitelském volnu s neskrývanou radostí. "Je to super, budu doma," radoval se chlapec.

Zato jeho otec teď má starostí nad hlavu. Dovolené už měl rozepsané do konce roku. "Musel jsem použít dovolenou místo Vánoc," svěřil se školákův otec.

V Olomouci panuje stejná situace. Magistrát vydal doporučení prodloužit prázdniny a některým rodičům nezbývá nic jiného, než si vzít děti do práce. "Nevyhovuje mi to, nevím, jak to budu řešit, budu si muset vzít malou do práce," svěřila se maminka školačky.

Související obsah

​Děti často skončí na hlídání u prarodičů. Právě před tím ale varují epidemiologové. Mezi školáky se teď virus rychle šíří a dostane se i do ohrožených skupin seniorů. Ředitelé z méně zasažených krajů vypisovat volno odmítají.

"Jedno volno už jsem vypsal. My ta volna potřebujeme třeba na maturity, aby byla prázdná škola," vysvětlil ředitel střední průmyslové školy v Brně Jan Hobža.

Děti si podle některých ředitelů během pandemie užily prázdnin na roky dopředu a teď prý mají co dohánět. Kromě Jihlavy a Olomouce mají ředitelé vypisovat volno v Praze, středních a jižních Čechách. "Nebudeme si nic nalhávat. Nebyla to plnohodnotná výuka a my teď potřebujeme každý den," řekla zástupkyně ředitelky základní školy v Brně Elena Varaďová Ostrá.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz