Koronavirus

Pfizer oznámil, že dětská vakcína je bezpečná a účinná. HLASUJTE

Pfizer oznámil, že dětská vakcína je bezpečná a účinná. HLASUJTE
Zdroj: Getty Images

Společnost Pfizer v pátek uvedla, že její vakcína proti covidu-19 určená pro děti ve věku od 5 do 11 let má účinnost více než 90 procent. Pokud americké úřady vakcínu povolí, tak by první děti ve Spojených státech mohly podstoupit očkování už v prosinci. V Česku se zatím očkují pouze děti starší 12 let.

Nová studie farmaceutické společnosti Pfizer odhalila, že její vakcína určená pro děti ve věku 5 až 11 let je bezpečná, a navíc dosahuje účinnosti 91 procent. Studie přišla ve chvíli, kdy američtí zdravotní experti zvažují zahájení očkování dětí právě v této věkové skupině.

Výzkumníci v rámci studie shromáždili údaje od 2 268 dětí, které dostaly dvě dávky speciální dětské vakcíny. Ta je zhruba třetinová oproti dávce, kterou dostávají dospívající a dospělí.

Související obsah

​Plnohodnotná vakcína od Pfizeru je v současné době už povolena pro kohokoliv od 12 let, ale pediatři a mnozí rodiče stále čekají právě na vakcínu pro menší děti. V případě, že americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dětskou vakcínu povolí, tak by první děti ve Spojených státech mohly podstoupit očkování už v prosinci.

Od 1. července je očkování starších 12 let možné i v Česku. Probíhá ale pouze ve vybraných očkovacích místech, na kterých je k dispozici pediatr nebo praktický lékař pro děti a dorost.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz