Zahraničí

Buckinghamský palác čelí kritice. Držel hospitalizaci královny v tajnosti

Buckinghamský palác čelí kritice. Držel hospitalizaci královny v tajnosti
Zdroj: Profimedia

Nejbližší spolupracovníci královny Alžběty II. čelí kritice za to, že uvedli národ v omyl ohledně jejího zdravotního stavu. Buckinghamský palác totiž původně novinářům řekl, že lékaři královně doporučili odpočinek. Až později potvrdili, že byla převezena do soukromé nemocnice.

Buckinghamský palác čelí ze strany britské veřejnosti rostoucí kritice za to, že zpočátku tajil královnin pobyt v nemocnici. Královna byla přijata do nemocnice krále Edwarda VII. ve středu odpoledne a kvůli vyšetřením zůstala přes noc.

Novinářům ale palác řekl, že podle lékařů si královna má odpočinout a zůstat na zámku ve Windsoru. Po více než 24 hodinách nakonec královnino okolí přiznalo, že byla v nemocnici. Za to teď sklízí od novinářů a veřejnosti kritiku, píše britský deník Daily Mail.

Královský korespondent BBC Nicholas Witchell dokonce uvedl, že si není jistý, jak moc se dá Buckinghamskému paláci věřit. Podle něj a dalších komentátorů si palác dost možná podkopal důvěru britské veřejnosti.

Související obsah

Ve Windsoru zůstala vyvěšena královská standarta i ve středu, když už tam královna nebyla. Pravidlem přitom je, že se vyvěšuje pouze tehdy, když je přítomna.

"Víra médií v pravdivost královské komunikace bude těžce zkoušena neúspěšným pokusem zakrýt skutečnost, že královna strávila noc v nemocnici. Buckinghamský palác si nemůže dovolit rozpad důvěry, vzhledem ke všemu, s čím se potýkají," uvedl královský komentátor Peter Hunt.

Královna byla přes noc v nemocnici poprvé po osmi letech, což vyvolalo obavy veřejnosti o její zdraví. Musela také na poslední chvíli zrušit návštěvu Severního Irska a lékaři jí doporučili, aby odpočívala a úplně přestala pít alkohol. Královna je známá tím, že si každý večer dopřává sklenku suchého martini.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz