Koronavirus

Lidé poukazují na dvojí metr. Zákazníci musí mít test či očkování, ale personál ne

Zdá se, že pro určité skupiny lidí budou platit různá pravidla. Hosté restaurací, barů nebo například kosmetických salónů sice budou muset prokazovat svoji bezinfekčnost, ale personál takovou povinnost mít nebude.

Paradoxní je, že zatímco zákazníci musejí mít platný certifikát, po pracovnících v restauracích nebo ostatních službách zákon nic takového nevyžaduje. Pro ty, kteří do hospůdky občas zajdou nebo využijí některých služeb, to je nepochopitelné.

Restauratéři si ale zase myslí, že by to jejich podnikání výrazně ztížilo. A ani to po zaměstnancích vyžadovat ze zákona nesmí.

"Už teď je šílená doba, co se personálu týká. Chybí kuchaři, číšníci, pokud bych po nich ještě musel chtít očkování, je to cesta akorát je odlákat," poukazuje vedoucí restaurace Filip Šimerda. "Jestli se mi na práci přihlásí jeden kuchař za rok, tak rozhodně nebudu kontrolovat, jestli je oočkovaný. Prostě jsem fakt rád, že ho můžu přijmout," dodal jiný restauratér.

Související obsah

​Samotnou kontrolu zákazníků jsou hospodští schopní akceptovat, i když i tato povinnost v menších nebo rodinných restauracích je podle nich zbytečná a svá nařízení by měl primárně kontrolovat stát. "Podle mě by to měla mít na starosti hygiena nebo nějaká jiná instituce. Pro mě je nepochopitelné, že bychom to měli dělat my a po každém to chtít," myslí si Šimerda.

Stále je v platnosti, že personál na place musí mít neustále nasazený respirátor. A pokud host právě nekonzumuje, zakrytá ústa a nos má mít i on.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz