Domácí

Řidič na Jihlavsku zabil chodce, od nehody ujel. Policie prosí o pomoc

Ilustrační foto
Ilustrační foto Zdroj: TV Nova

Neznámý řidič bílého nákladního auta značky MAN v neděli okolo půl jedné ráno na Jihlavsku srazil 45letého chodce, který na následky zranění zemřel. Nehoda se stala mezi obcemi Stonařov a Dlouhá Brtnice. Řidič pak z místa ujel. Policie proto prosí všechny řidiče, kteří místem v tu dobu projížděli, aby je kontaktovali.

Policie pátrá po neznámém řidiči, který v neděli ráno způsobil smrtelnou nehodu. "Dnes časně ráno kolem půl jedné se stala na silnici I/38 mezi obcemi Stonařov a Dlouhá Brtnice na Jihlavsku tragická dopravní nehoda," sdělila v neděli policejní mluvčí Dana Čírtková.

Řidič projížděl po silnici ve směru od Dlouhé Brtnice na Jihlavu. "Z dosud nezjištěných způsobil v místě dopravní nehodu, při níž byl v pravém jízdním pruhu ve směru jízdy vozidla sražen pětačtyřicetiletý chodec. Ten na následky velmi vážných zranění na místě nehody zemřel," popsala nehodu Čírtková a dodala, že řidič z místa nehody ujel.

Policisté v neděli ohledali místo nehody a zjistili, že dotyčný řidič řídil bílé nákladní auto značky MAN, které má po střetu poškozenou levou přední část vozidla. Auto by se teď podle policistů mohlo nacházet na odstavném parkovišti. Strážci zákona proto prosí všechny, kteří by takové auto někde viděli, aby se jim ozvali.

Související obsah

Užitečné jsou i informace z palubních kamer. "Naléhavě se obracíme na řidiče, kteří mezi půlnocí a jednou hodinou ráno projížděli po silnici mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnici a mají ve svých vozidlech palubní kamery, aby kontaktovali linku 158," uvedla Čírtková. 

Výzva o pomoc platí také na všechny řidiče, kteří místem projížděli a mohli by poskytnout informace k pohybu chodce po této silnici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz