Domácí

Stará Poslanecká sněmovna skončila. Tito poslanci v ní nejčastěji chyběli

Poslanecká sněmovna tento týden ukončila činnost ve starém složení. Kdo ze zákonodárců nejčastěji chyběl a kdo naopak pracoval pilně a byl v práci skoro víc než doma, to zjišťoval reportér TV Nova.

Plat řadového poslance je 90 800 korun hrubého měsíčně. Zdarma mají veřejnou dopravu a proplacené mají například i výdaje za služební telefon. I přesto někteří nechodí do sněmovních lavic tak často, jak by se od nich očekávalo.

Nejhůře si vedl premiér Andrej Babiš (ANO), ten do Sněmovny doručil 7178 omluvenek. Druhý největší absentér byl Karel Schwarzenberg (TOP 09) se 6687 omluvenkami a na třetím místě skončila Jana Levová z SPD, která měla také přes šest tisíc omluvenek.

U premiéra Babiše se dá jeho absence částečně pochopit, jelikož létá na zahraniční cesty, prosazuje klouzavý mandát a podle svých slov pracuje především mimo dolní parlamentní komoru. To u poslance Karla Schwarzenberga jsou důvody především zdravotní.

Související obsah

"Poslanecká sněmovna v posledním roce a půl jednala kvůli pandemii v polovičním počtu. Karel Schwarzenberg spadal do rizikové skupiny a tak byl zastoupen kolegy," vysvětlil mluvčí TOP 09 Vladan Vaněk.

Skoro více než doma byl naopak v práci Radek Rozvoral z SPD, jelikož chyběl pouze jednou. Práce poslance ho podle jeho slov baví. "Já si svého poslaneckého mandátu vážím. Do práce se těším," nechal se slyšet Rozvoral.

Pomyslné stupně vítězů mezi nejpilnějšími poslanci pak doplňují Ondřej Babka a Roman Kubíček z hnutí ANO. Nejčastěji ve Sněmovně interpelovala Věra Kovářová (STAN). K řečnickému pultu s připomínkou zamířila 298krát. Jejím terčem byl nejčastěji premiér Babiš.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz