Koronavirus

Covid v Česku nezpomaluje. Za neděli přibyly téměř dva tisíce nakažených

Covid v Česku nezpomaluje. Za neděli přibyly téměř dva tisíce nakažených
Zdroj: Petr Topič / MAFRA / Profimedia

Pandemie covidu-19 v Česku stále zrychluje. V neděli přibylo 1 823 nových případů, což je o více než tisíc nakažených více než minulou neděli. V sobotu laboratoře odhalily dokonce 2 756 případů, což bylo nejvíce za víkendový den od března.

Epidemie koronaviru v České republice stále nabírá na síle. V neděli přibylo 1 823 případů, což je výrazně více než o týden dříve. V neděli 17. října laboratoře odhalily 794 případů.

Výrazně více je také lidí, kteří potřebují péči zdravotníků. V nemocnicích je aktuálně s covidem-19 hospitalizováno 885 lidí, z toho 131 je ve vážném stavu. Většina z nich není očkovaná. O týden dříve v nemocnicích s covidem-19 leželo 526 lidí a ve vážném stavu bylo 91 z nich. Na onemocnění covid-19 zemřelo celkem už 30 625 lidí.

Z okresů je na tom momentálně nejhůř Ostrava-město, která hlásí 414 nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní. Další jsou okresy České Budějovice (412) a Prostějov (374). 

S nárůstem nových případů stoupl také zájem o očkování. V neděli bylo podáno 4 942 vakcín, o týden dříve to bylo 2 368 očkovacích látek. Od zahájení očkování bylo celkem podáno zhruba 12,07 milionu dávek vakcín. Plně očkovaných je aktuálně okolo 6,05 milionu lidí.

Související obsah

​Zájem o očkování podle premiéra Andreje Babiše (ANO) stoupl také kvůli tomu, že od 1. listopadu pojišťovny nebudou hradit preventivní testy lidem nad 18 let. V reakci na toto oznámení se začaly před očkovacími místy tvořit fronty. V pátek 22. října bylo naočkováno přes 30 tisíc lidí, což bylo nejvíce od konce srpna. 

Už od tohoto pondělí platí v Česku přísnější pravidla. Nošení respirátorů je povinné na všech hromadných akcích bez ohledu na počet účastníků. Nasazený ho musí mít také zaměstnanci na pracovištích, kde od sebe nejsou vzdálení alespoň na metr a půl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Krátká zpráva

První případ omikronu hlásí i Spojené státy

USA jsou další zemí, kde byla potvrzena nákaza novou mutací koronaviru omikron. Nakaženým je plně očkovaný cestovatel, který se do Kalifornie vrátil z Jižní Afriky.

Píše se na Deník.cz