Počasí

Předpověď na týden: Přečtěte si, jaké bude počasí na svátek a o víkendu

Předpověď na týden: Přečtěte si, jaké bude počasí na svátek a o víkendu
Zdroj: Profimedia.cz

Jak to bude s počasím na tento týden přiblížili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Začátkem týdne bude spíše zataženo s nižšími teplotami, od středy se ale začne rozjasňovat a teploty mírně stoupnout. Koncem týdne se ale má objevit oblačnost a deště. Přečtěte si přehled po jednotlivých dnech.

Pokud se chystáte kvůli státnímu svátku ve čtvrtek na prodloužený víkend, alespoň ze začátku vám bude počasí v rámci možností přát. Od středy se má rozjasňovat, ve čtvrtek a v pátek se denní teploty vyšplhají až na 15 stupňů Celsia, dopoledne a ráno se ale mohou objevovat mlhy. Koncem týdne se však mají začít objevovat mraky a déšť.

Pondělí

Nejvyšší denní teploty se v pondělí vyšplhají na 9 až 13 stupňů Celsia, pokud se ale objeví déle trvající mlhy, mohou spadnout na 7 stupňů. "Nejnižší noční teploty klesnou na 4 až 0 °C, v západní polovině Čech a ojediněle v údolích při uklidnění větru na 0 až -3 °C," uvedl ČHMÚ.

Vítr bude mít rychlost 4 až 8 metrů za vteřinu, místy s nárazy kolem 15 metrů za vteřinu, na horách na severu pak kolem 20 metrů, tedy 70 kilometrů za hodinu. Později odpoledne a večer bude vítr zvolna slábnout. V západní polovině Čech bude rychlost větru do 3 metrů za vteřinu.

Související obsah

Úterý

V úterý má být oblačno až zataženo, na východě místy i polojasno, ojediněle se mohou objevit mlhy. "Nejnižší noční teploty 5 až 1 stupeň Celsia, při slabším větru až -1 stupeň. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 stupňů. Slabý proměnlivý, přechodně mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 metrů za vteřinu," popsali meteorologové.

Středa

Uprostřed pracovního týdne očekávají meteorologové oblačnou až zataženou oblohu, přes den by se ale mělo vyjasňovat. V noci spadnou teploty na 5 až 1 stupeň Celsia, při slabším větru až na -1 stupeň. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 8 až 12 stupňům. Bude vát slabý proměnlivý, přechodně mírný jihozápadní až západní vítr o rychlosti 2 až 6 metrů za vteřinu.

Čtvrtek

Ve čtvrtek nás oproti středě čeká více světla. Má být skoro jasno až jasno, ráno a dopoledne se ale mohou objevit mlhy. V noci se ochladí na 5 až 1 stupeň Celsia, při uklidnění větru až na -2 stupně.

"Nejvyšší denní teploty budou 11 až 15 stupňů, při déle trvající mlze kolem 7 stupňů. Bude vát mírný jihovýchodní vítr o rychlosti 2 až 6 metrů za vteřinu, postupně na Českomoravské vrchovině vítr čerstvý o rychlosti 4 až 8 metrů za vteřinu, místy s nárazy kolem 15 metrů," přiblížili meteorologové.

Související obsah

Pátek

Co se oblačnosti týče, má být podobná jako ve čtvrtek, tedy skoro jasno až jasno, ráno a dopoledne se místy mohou objevit mlhy. V noci klesne teplota na 5 až 1 stupeň Celsia, při uklidnění větru až na -2 °C. Přes den mohou vyskočit teploty na 15 stupňů, ovšem v mlze se budou pohybovat jen kolem 7 stupňů.

"V západní polovině Čech bude vát slabý proměnlivý, na ostatním území mírný jihovýchodní až jižní vítr o rychlosti 3 až 7 metrů za vteřinu, místy s nárazy kolem 15 metrů," zmínil ČHMÚ.

Víkend

Konec týdne nabídne jasnou až polojasnou oblohu, ráno se ovšem místy objeví nízká oblačnost nebo mlhy. Ojediněle se mlhy mohou udržet celý den. Koncem víkendu a začátkem nového týdně má od západů přibývat oblačnosti a na většině míst bude pršet.

"Nejnižší noční teploty klesnou zpočátku na 6 až 2 stupně Celsia, při slabším větru až 0 stupňů, postupně 9 až 4 stupňů. Nejvyšší denní teploty budou 11 až 16 stupňů, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 8 stupňů," sdělili meteorologové.

Podívejte se na pondělní předpověď počasí ze Snídaně s Novou:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz