Počasí

Polární vír začíná úřadovat. Teploty spadnou pod nulu, počítejte s námrazou

Polární vír začíná úřadovat. Teploty spadnou pod nulu, počítejte s námrazou
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Polární vír už se hlásí o slovo, příští týden musíme počítat s nočním mrazem. V západní polovině Čech by mohly teploty klesnout až na minus tři stupně. V noci bude opravdu zima a chladnější teploty čekejte i přes den. Často ale vysvitne sluníčko a deštníky můžete nechat doma. Meteorologové na příští dny nepředpovídají vůbec žádné srážky.

Kdo si v posledních dnech venku vystačil ještě jen s mikinou, příští týden už bude muset vytáhnout kabát. Vyšším teplotám podle předpovědi Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) definitivně odzvonilo. Češi navíc musí počítat s nočními mrazíky. Nejchladnější noc bude hned ta pondělní.

Meteorologové na pondělí hlásí zpočátku jasno, během dne od západu postupně polojasno až oblačno, ojediněle i s mlhami. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 4 až 0 °C. V západní polovině Čech můžou klesnout až na -3 °C. Přes den se dočkáme teplot mezi 9 až 13 °C, při déletrvající nízké oblačnosti nebo mlze kolem 7 °C. 

V úterý očekávají meteorologové oblačno až zataženo, na východě zpočátku místy i polojasno. Ojediněle se mohou objevit mlhy. Během dne od západu bude oblačnost částečně ubývat. Nejnižší noční teploty budou podobné jako v pondělí, tedy mezi 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 8 do 12 °C. Při zmenšené oblačnosti se můžou vyšplhat až na 14 °C. 

Související obsah

Středa bude oblačná až zatažená. Během dne bude od západu oblačnost postupně ubývat. V noci počítejte s teplotami mezi 5 až 1 °C. Ve středu se budou nejvyšší denní teploty pohybovat od 10 až 14 °C. 

Na čtvrtek meteorologové předpovídají jasno nebo skoro jasno, ráno a odpoledne se mohou ojediněle vyskytnout mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat  mezi 5 až 1 °C, při uklidnění větru až -2 °C. Přes den se dočkáme nejvyšších denních teplot mezi 11 až 15 °C, při déletrvající mlze kolem 7 °C.

Související obsah

O víkendu bude nejtepleji. Meteorologové předpovídají jasno až polojasno, postupně se může zatáhnout a vyloučené nejsou ani mlhy. V noci počítejte s teplotami 8 až 3 °C, při slabším větru až 1 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 11 až 16 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 7 °C.

Letošní průběh zimy podle meteorologů z AccuWeather zásadně ovlivní mimo jiné i polární vír z arktických oblastí. Vnitrozemí východní části Evropy se letos v zimě bude potýkat s neobvykle studeným vzduchem. Počasí ovlivněné polárním vírem se přitom dotkne i Česka. U nás by se tak měly objevovat teploty nižší, než bývá v dané době obvyklé. Dá se navíc předpokládat větší bouřková aktivita, která s sebou přinese nejen déšť, ale i sníh.

Jaká bude letošní zima, o tom promluvila Dagmar Honsová (13/10/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz