Domácí

Lidé mají velký zájem o očkování. Do některých obcí už vyjel mobilní tým

S tím, jak roste počet nemocných covidem-19, stoupá i zájem o očkování. Po čase tak znovu vyjel do obcí v okolí Uherského Hradiště tamní mobilní tým. Lidé si přímo na místě mohou zvolit, kterou vakcínu si vyberou.

Popovice na Uherskohradišťsku. Tam v úterý vyjela lékařka s vakcínami proti covidu-19. "Byla jsem minulý týden v Hradišti a tam bylo tak plno, že jsem to vzdala,“ popsala jedna z tamních obyvatelek. Nejen senioři, ale lidé nejrůznějšího věku se k mobilnímu týmu začali trousit hned od rána. Většina z nich přiznala, že na očkování proti covidu-19 jdou vůbec poprvé.

"Z tohoto důvodu, abychom se vyvarovali těžkým průběhům. Já jsem jela tady kolem, tak jsem se sem přišla naočkovat," říkají tamní lidé.

Nárůst zájemců o očkování potvrzují mnohá očkovací centra i praktičtí lékaři nejen ve Zlínském kraji. Podle nich ho spustila zamýšlená nová vládní protiepidemická opatření.

Související obsah

"O to první očkování mají zájem většinou mladší, protože předpokládají, že ho budou potřebovat do zahraničí jak na hory, tak k moři," myslí si praktický lékař Lubomír Nečas.

Jen do očkovacího centra ve zlínské krajské nemocnici přišlo za úterní dopoledne na 250 lidí. "Oproti tomu, kolik jsme toho očkovali před deseti dny, je nárůst několikanásobný," říká tamní primář oddělení urgentního příjmu Michal Pisár.

"V pondělí 11. října navštívilo naše očkovací centrum 151 zájemců a tento týden v pondělí číslo stouplo na 441," přidává se mluvčí olomoucké nemocnice Adam Fritscher.

"Očkovali jsme jen jeden den v týdnu, ale ten nárůst byl tak obrovský, že v pátek jsme vyočkovali všechny dávky, asi 300 pacientů," tvrdí manažer očkovacího centra v Uherském Hradišti Ivan Dokoupil.

Většina velkokapacitních center už skončila, ta menší kvůli náporu začínají rozšiřovat svoji pracovní dobu. Očkování teď běží hlavně u praktických lékařů.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz