Domácí

WhatsApp v pondělí přestane fungovat na oblíbených telefonech

WhatsApp v pondělí přestane fungovat na oblíbených telefonech
Zdroj: Profimedia

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp od pondělí 1. listopadu přestane fungovat na některých telefonech. Jde přitom o značky a modely, které jsou mezi Čechy hodně oblíbené. V článku se podívejte, jestli na seznamu telefonů není i ten váš.

Aplikace WhatsApp od 1. listopadu přestane fungovat na operačních systémech Android 4.0.3 či iOS 9 a starší. Těmi jsou přitom vybaveny telefony, které má řada Čechů. Těm tak hrozí, že aplikaci od pondělka nebudou moci využívat. 

Společnost Facebook k tomuto kroku vedou obavy z bezpečnosti. Zastaralé verze systémů totiž už nestačí současným požadavkům na zabezpečení, vysvětluje web 91mobiles.com. Jednou za čas tak Facebook upraví seznam podporovaných operačních systémů pro populární WhatsApp.

Související obsah

Změna se dotkne telefonů, které už mají svá nejlepší léta za sebou. Některé z nich jsou ale mezi Čechy stále hodně oblíbené. Jde o různé modely od značek jako Apple, Huawei, LG, ZTE, Samsung i Sony.

​Raději si proto zkontrolujte nejen jaký máte model telefonu, ale také jakou verzi operačního systému používáte. Problém totiž můžete mít i u novějšího mobilu, pokud na něm nemáte stáhnutou nejnovější verzi systému. Naopak u staršího telefonu značky Apple může WhatsApp fungovat i nadále, pokud na něm máte iOS 15.1 v aktuálně nejnovější verzi. Konec podpory se u těchto modelů týká iOS 9.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz