Fotbal

Propagovat firmu, která prý pomáhá Putinovi? Ne. Lewa se vzdal milionů eur

Propagovat firmu, která prý pomáhá Putinovi? Ne. Lewa se vzdal milionů eur
Kanonýr Robert Lewandowski | Zdroj: profimedia.cz

Čínská společnost Huawei čelí podezření, že pomáhá Rusku v boji proti kybernetickým útokům. I přes to, že tato tvrzení zástupci firmy popírají, se polský fotbalista Robert Lewandowski rozhodl ukončit spolupráci i přes to, že nedávno podepsal tříletou smlouvu. Přijde tím přibližně o pět milionů eur (128 milionů korun).

Už více než deset dní trvá ozbrojený útok Ruska na Ukrajinu, který si už vyžádal mnoho nevinných lidských životů. Západní státy se proti tomuto snaží bojovat všemi možnými cestami a jednou z nich jsou i kybernetické útoky, které by měly ruskou sílu oslabit. Čínská společnost Huawei je ale podezřelá, že Rusku pomáhá se proti těmto atakům bránit, tyto informace ale zástupci firmy popírají. I tak s nimi nechce mít kanonýr Bayernu Mnichov nic společného. 

"Huawei CBG Polsko lituje ukončení partnerství s Robertem Lewandowskim. Vážíme si naší dlouhodobé spolupráce a přejeme mu hodně úspěchů v budoucnu," stojí v oficiálním prohlášení. Útočníkův agent Tomasz Zawislak pro Interia Sport odhalil, že od smlouvy odstoupil právě Lewandowski, nikoli Huawei. "Je to pravda. Dnes jsme se rozhodli ukončit marketingovou spolupráci mezi Robertem Lewandowskim a značkou Huawei." Že k ukončení spolupráce došlo kvůli údajné pomoci Ruské federaci v čele s Vladimirem Putinem, ale nepotvrdil. 

Související obsah

Robert Lewandowski je jedním ze sportovců, kteří se od začátku hlasitě ozývají proti ruské agresi. Na svém twitteru také podpořil rozhodnutí polské fotbalové federace nenastoupit do baráže proti Rusku. "Správné rozhodnutí! Nedovedu si představit hrát zápas s ruskou reprezentací v situaci, kdy ozbrojená agrese na Ukrajině pokračuje. Ruští fotbalisté a fanoušci za to nemohou, ale nemůžeme se tvářit, že se nic neděje."

V letošní sezoně Bundesligy nastřílel Lewandowsi už 28 gólů, ale v posledním utkání proti Leverkusenu se neprosadil, a tak Bayern pouze remizoval 1:1.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události