Domácí

Podvodný web napodobuje Českou poštu. Může vás připravit o tisíce

Podvodný web napodobuje Českou poštu. Může vás připravit o tisíce
Zdroj: Getty Images

Pomocí věrné napodobeniny stránek České pošty okrádají podvodníci lidi o peníze. Lákají z nich hlavně informace z kreditních karet. Nikam nic neposílejte, upozorňuje Česká pošta.

Podvodníci lidi lákají na vítězství v soutěži. Na internetu se vydávají za Českou poštu a tvrdí, že lidé vyhrají, pokud na webu zadají informace ze své kreditní karty. "Česká pošta nemá s touto soutěží nic společného. Na nic neklikejte, nikam nic neposílejte. Je to podvod," upozorňuje státní společnost na twitteru.

Ve druhé verzi vyzývají podvodníci k zaplacení cla 1,10 koruny. Uživatele se snaží přesvědčit k zadání údajů z kreditní karty. "Důrazně doporučujeme, abyste na zaslaný e-mail neodpovídali a odkazované webové stránky nenavštěvovali," varuje výrobce antivirového programu Avast na svých stránkách.

Související obsah

Podvodná stránka vypadá velmi podobně jako hlavní stránky České pošty. Většina odkazů na stránce ale nefunguje a pokud na ně uživatel klikne, zobrazí se mu chybová hláška.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel Jaroslav Hanuš, režisér seriálu Život na zámku

Dlouhodobým zdravotním problémům ve čtvrtek ráno podlehl režisér Jaroslav Hanuš. Bylo mu 70 let. Jeho nejznámějším počinem je seriál Život na zámku v hlavní roli s Tomášem Töpferem, podepsán byl i pod seriály Šípková Růženka nebo Náměstíčko.

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Píše se na Deník.cz