Domácí

Po komunistech nacházeli v kancelářích Piráti kondomy, TOP 09 postele. VIDEO

Komunisté se letos do Sněmovny nedostali, minulý týden tak museli opustit své kanceláře v dolní komoře Parlamentu a přenechat je poslancům z TOP 09. Ti už začali pomalu kanceláře obsazovat a našli hned několik zajímavých suvenýrů.

S končící poslaneckou Sněmovnou a nástupem nové se tradičně pojí i velké stěhování. Do kanceláří v druhém patře dolní komory Parlamentu se postupně začali přesouvat poslanci TOP 09 z vítězné koalice SPOLU a i oni nacházeli v prostorách po komunistech zajímavé předměty, podobně jako tomu bylo před čtyřmi roky u Pirátů.

Strana pod vedením Ivana Bartoše v roce 2017 objevila v šuplících prezervativy. To zástupci TOP 09 našli v nových kancelářích i na chodbě rovnou celé postele. "Nikdy jsem kanape v žádné kanceláři neviděl," přiznal poněkud zaskočeně stranický poslanec a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Pánskou ochranu prý žádnou sice neobjevil, našel ale jiný suvenýr. Navštívenku čínského velvyslance. Co s ní bude dělat, neprozradil.

Související obsah

​Kolář bude sdílet kancelář s lídrem koalice SPOLU v Pardubickém kraji Pavlem Svobodou (TOP 09). Je to prý po 13 letech poprvé, co se bude s někým o pracovní prostor dělit. Právě Kolář byl tím, kdo reportérce TV Nova nové prostory ukázal a je s nimi prý opravdu spokojený.

Prozradil, že v kanceláři si chce najít místo pro portrét bývalého prezidenta Václava Havla. "Bude to pěkná tečka za odchodem komunistů," pronesl. Ve společných prostorách se pak nachází další portrét, velký obraz bývalého předsedy strany Karla Schwarzenberga. Ten má jasně signalizovat všem nově příchozím, že právě vstupují do prostor poslaneckého klubu TOP 09.

Komunisté opustili zbylé kanceláře minulý týden, podle Koláře už ale v jednacím sále zasedacího klubu proběhlo i první jednání. Trochu symbolické stěhování letos čeká Piráty a Starosty. Strany by si měly kanceláře vyměnit mezi sebou. Piráti se čtyřmi poslanci ve Sněmovně totiž musejí přemístit do "menšího". Oproti tomu STAN se naopak vyhoupli z nejmenšího poslaneckého klubu na třetí nejsilnější klub, a získali tak nárok na prostory větší.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz