Videoreportáž

V Liberci vypravili speciální tramvaj. Lidé se v ní dozvěděli, jak poznat mrtvici

Světový den mrtvice je 29. října a v tento den si celý svět připomíná, že se riziko této nemoci týká každého z nás. V Liberci vypravili speciální tramvaj, v níž zdravotníci a lidé, kteří nemoc prodělali, radili veřejnosti, jak ji odhalit a jaká je nejlepší pomoc. Nemoc postihuje stále častěji i mladé lidi. Mrtvice ohrožuje především diabetiky, lidi s nadváhou a s vysokým krevním tlakem.

sam, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel Jaroslav Hanuš, režisér seriálu Život na zámku

Dlouhodobým zdravotním problémům ve čtvrtek ráno podlehl režisér Jaroslav Hanuš. Bylo mu 70 let. Jeho nejznámějším počinem je seriál Život na zámku v hlavní roli s Tomášem Töpferem, podepsán byl i pod seriály Šípková Růženka nebo Náměstíčko.

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Píše se na Deník.cz