Zahraničí

Poslední slova zastřelené kameramanky. Zakřičela je na kolegy

Poslední slova zastřelené kameramanky. Zakřičela je na kolegy
Zdroj: Profimedia

"Už necítím nohy," zvolala Halyna Hutchinsová poté, co ji postřelil hollywoodský herec Alec Baldwin během natáčení filmu Rust. Byla to její poslední slova, informoval německý Bild, který se dostal k policejním záznamům. O několik minut později kameramanka zemřela.

Tragédii, při které herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou, provázely problémy při natáčení a chaos. Vyplývá to z policejních protokolů, které získal německý Bild. Portál má k dispozici hned sedmistránkový protokol z vyšetřování. Ten popisuje nejen okolnosti, za kterých se nešťastná událost stala, ale obsahuje i poslední slova postřelené kameramanky.

"Už necítím nohy," měla prohlásit krátce poté, co ji zasáhla osudná kulka ze zbraně, kterou držel v rukou slavný hollywoodský herec Alec Baldwin. Její poslední slova slyšel kameraman Reid Russell, který byl v té chvíli vedle ní.

Související obsah

​Během natáčení nízkorozpočtového westernového filmu Rust podle lidí ze štábu panovala špatná atmosféra. Samotné tragédii předcházela řada fatálních chyb. Potvrzují to informace z vyšetřování a svědectví z místa tragédie. Ze zbraně, která zabila Hutchinsovou, se navíc mělo jen pár hodin předtím střílet. Nudící se členové štábu ji prý použili ke střelbě na plechovky od piva.

Baldwinovi podal do ruky zbraň asistent režiséra Dave Halls se slovy "cold gun" (v překladu studená zbraň). Americký herec si tak myslel, že zbraň nemůže nikoho zranit. Baldwin pak v klidu nacvičoval tasení zbraně, kterou mířil přímo na kameru. Zbraň ale vystřelila a zranila dva lidi. Režisér Joel Souza v tu chvíli stál za kameramankou Hutchinsovou, aby scénu mohl pozorovat z úhlu kamery. 

Po Baldwinově výstřelu začala Halyna Hutchinsová vrávorat, chytila se za břicho a klesla k zemi. Žena zemřela při převozu do nemocnice. Kulka zasáhla do ramene i režiséra filmu. Toho nedlouho poté propustili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz