Zahraničí

Podezřelý z vraždy Maddie: Policie má tajný plán, jak ho konečně usvědčit

Podezřelý z vraždy Maddie: Policie má tajný plán, jak ho konečně usvědčit
Madeleine McCann, Christian Brueckner Zdroj: Profimedia

Němečtí kriminalisté přišli s nevšedním plánem, jak definitivně usvědčit Christiana Brücknera z únosu a vraždy Madeline McCannové. Hlavním podezřelým v ostře sledovaném případu je už od loňského jara. Policie chce podle zahraničních médií zinscenovat soudní proces, aby si ověřila získané důkazy.

Případ zmizelé Maddie McCannové by se mohl po dlouhých 14 letech konečně uzavřít. Německá prokuratura, která se mu věnuje poslední rok a půl, plánuje lest na hlavního podezřelého Christiana Brücknera.

Jak informoval britský portál Daily Record, vyšetřovatelé hodlají usvědčeného pedofila vystavit falešném soudnímu procesu. Proběhnout má za zavřenými dveřmi bez přítomnosti veřejnosti i novinářů. Vést má k ověření všech nashromážděných důkazů proti Brücknerovi a pak skutečnému soudu, z nějž by odešel s odpovídajícím trestem.

"Bude to něco jako generálka, aby zjistili, jak pevně případ vystavěli a kolik dalších důkazů budou případně potřebovat. Jsou si stoprocentně jistí, že je vinen, ale potřebují ještě provést křížový výslech," řekl zdroj z blízkého okolí kriminalistů.

Související obsah

​Zinscenovaný soud by měl proběhnout v nejbližších dnech, a to se vším všudy. Brückner nepřijde například o právo na advokáta, prý jich bude mít hned několik.

Tehdy tříletá Maddie beze stopy zmizela 3. května 2007 z apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz. Vypátrat, co se stalo, se snažili tamní i britští kriminalisté. Teprve jejich němečtí kolegové ale případu dali konkrétní obrysy. Na potřebě falešného soudu se shodli po schůzce s Portugalci z minulého týdne.

Brückner je momentálně ve vězení přezdívaném "německý Alcatraz" za znásilnění americké turistky rovněž v Praia da Luz. Zpoza mříží letos v létě vzkázal, že s únosem McCannové nemá nic společného.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém v kauze Maddie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz