Domácí

Nová opatření nutí Čechy k očkování, pro vakcínu chodili i ve státní svátek

Epidemie covidu-19 v Česku dál prudce sílí. Jen za středu testy odhalily 5 824 nových případů. V nemocnicích je 1 300 pacientů, z toho téměř 200 ve vážném stavu. Dobrou zprávou je snad jen to, že se zvýšil zájem o očkování. Ve středu se vyočkovalo 40 tisíc dávek vakcín a mnohá centra otevřela i ve státní svátek.

Už od čtvrtečního rána se očkovalo v jednom ze zlínských obchodních center. I tam přicházeli lidé, kteří se rozhodli pro vakcínu proti covidu-19.

"Vzrůstající zájem lidí nám dává pocítit, že nemůžeme zavřít ani o státním svátku," řekl televizi Nova manažer očkovacího centra Milan Plesar.

I přes státní svátek otevřela třeba i zlínská krajská nemocnice. Za první dvě hodiny přišlo na padesát lidí. Mnozí, a to hlavně mladí, bez registrace. "Důvodem jsou popravdě ta opatření, která teď vejdou v platnost. Nebyla jsem proti, ale toto mě motivovalo víc," řekla jedna ze zájemkyň o vakcínu.

Mnozí mají ještě v paměti loňskou vlnu pandemie. Zlínsko zasáhla obzvlášť tvrdě. Sanitky odvážely pacienty nejen do okolních krajů, ale i do Prahy.

Související obsah

​Asi čtyřicítka lidí stála ve čtvrtek po poledni i na pražském hlavním nádraží. A přes státní svátek se očkovalo i v Brně. Pod Janáčkovým divadlem dostalo vakcínu několik desítek lidí. Většinou přišli ti, kteří měsíce zvažovali, jestli se nechat naočkovat.

"Omezení jsou už moc velká, chci, abych už prostě mohl normálně žít a chodit, kam se mi zachce," prohlásil jeden z nich.

Zájem o vakcinaci se zvyšuje ve všech krajích. Za včerejšek se vyočkovalo téměř 40 tisíc vakcín, nejvíc od 24. srpna. Na přelomu září a října byl zájem asi čtvrtinový.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz