Zahraničí

Pod jeho dohledem zastřelil Baldwin kameramanku. Asistent režie promluvil

Asistent režie David Halls, který podal herci Alecu Baldwinovi při natáčení westernu zbraň s ostrým nábojem, přiznal, že ji měl lépe zkontrolovat. Z pistole na ranči nedaleko Santa Fe v Novém Mexiku vyšla rána, která připravila o život kameramanku a zranila režiséra. Policie zatím nikoho neobvinila.

Než předal rekvizitu Alecu Baldwinovi, zkontroloval asistent režie jen tři nábojové komory revolveru. Zbytek před natáčením neviděl. A tak mu unikla munice, která způsobila tragédii.

"Alec Baldwin ze zbraně vystřelil. Identifikovali jsme další dva lidi, kteří se zbraní před střelbou manipulovali. Tito dva lidé jsou zbrojířka Hannah Gutierrezová a asistent režie David Halls. Všichni tři spolupracují při vyšetřování," řekl na středeční tiskové konferenci šerif Adan Mendoza.

Asistent režie policii také řekl, že zbraně už přímo před natáčením vůbec neviděl, a neví, jestli s nimi Hannah Gutierrezová ještě nemanipulovala, třeba neroztočila zásobník. Detailně si pistoli prohlédl až poté, co z ní vyšla rána.

"Po střelbě Halls přinesl zbraň Gutierrezové a uvedl, že viděl čtyři slepé náboje s dírou na straně a jeden bez díry. Nábojnice bez díry byla prázdná," píše se v policejním záznamu.

Související obsah

Policie chce vyšetřit, jak se ostré náboje na natáčení vůbec objevily. Gutierrezová řekla, že se na place běžně neužívají a neměly tam co dělat. Podle některých svědků ale členové štábu ve volné chvíli stříleli ostrými náboji z filmových zbraní do plechovek od piva. Policie našla na místě činu asi 500 slepých i ostrých nábojnic.

"Všechny možnosti jsou na stole. Nemůžu teď komentovat obvinění, zda nějaká vůbec budou a případně koho by se týkala. Nemůžeme na to odpovědět, dokud neprovedeme detailnější vyšetřování," uvedla ve středu prokurátorka Mary Carmacková-Altwiesová.

Spekulovalo se, že existuje nahrávka incidentu. Vyšetřovatelé ale uvedli, že v čase střelby nikdo záznam nepořídil.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz