Domácí

V noci na neděli se mění čas. Policie kvůli tomu varuje všechny chodce

Meteorologové už prozradili, jaký nás čeká listopad. Teploty klesnou k 10 stupňům, v noci bude mrznout. Objeví se mlhy i deště se sněhem. Ve druhé polovině měsíce nasněží i ve středních polohách. A nezapomeňte, že v noci na neděli posuneme čas o hodinu zpět. Policisté kvůli tomu apelují zejména na chodce, aby více používali reflexní prvky.

Ranní mlhy a brzká tma jsou kombinací, která je nebezpečná hlavně pro chodce. Policisté proto vyrážejí do ulic a připomínají jim, že důležité je být vidět.

"Apelujeme, aby chodci používali prvky z reflexního materiálu. Hodně chodců (jeden z deseti) nám chodí bohužel v tmavém oblečení.  Bohužel jsme nezaznamenali oproti loňsku žádný pokles," upozornila preventistka liberecké policie Dana Burešová.

Související obsah

​A nechybují jen chodci. Došlo i k situaci, kdy šofér auta minul hlídku bez zapnutých světel. Další hříšník se objevil na koloběžce. Chyběla mu bílá odrazka.

Policisté mají k preventivní akci dobrý důvod. Jen od ledna do letošního září se v Libereckém kraji při střetech s auty zranilo téměř 100 chodců. A ani v těchto dnech tomu není jinak. Na Českolipsku auto srazilo chodce bez reflexních prvků. Už pohled na auto napovídal, jak těžký střet to byl.

V noci se navíc čas posune o hodinu zpět a stmívat se bude dřív. 

Související obsah

​Dlouhodobá předpověď na listopad ohlašuje příchod zimy. Nasněží na horách, pak i ve městech. "V druhé listopadové dekádě už očekáváme sněhové vločky od středních nadmořských výšek. Budou teploty budou pod 10 stupni a také se přidají mrazivá rána," sdělila meteoroložka Dagmar Honsová.

Od listopadu bude už pro auta povinná zimní výbava. Pneuservisy jedou bez ohledu na to, jestli je svátek, nebo ne. Třeba v Jablonci v sobotu auta přezouvaly desítky mechaniků. "Kolem toho 1. 11. to je vždycky nejhorší. Kdo se dneska objedná, ať počítá 14 dní," upozornil majitel pneuservisu Miroslav Hnídek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz