Koronavirus

Další žáky čeká testování, ministři rozhodli o 23 nových okresech! SEZNAM

V osmi okresech, v nichž panuje nejhorší epidemická situace, se žáci musí nyní podrobit testům na covid. Od 8. listopadu se testování rozšíří o dalších 23 okresů. V pondělí ráno to oznámili ministři zdravotnictví a školství. Týká se to regionů, kde je více než 300 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Příští pondělí budou muset testy ve školách podstoupit žáci v necelé polovině všech českých okresů a regionů. K aktuálním osmi (České Budějovice, Ostrava-město, Prostějov, Prachatice, Brno-venkov, Přerov, Opava a Karviná) se jich přidá dalších 23.

Patří mezi ně Praha, Beroun, Kolín, Praha-západ, Praha-východ, Strakonice, Český Krumlov, Domažlice, Klatovy, Plzeň-město, Rokycany, Louny, Olomouc, Šumperk, Jihlava, Blansko, Brno-město, Vyškov, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Kroměříž, Vsetín a Zlín.

​"Tento návrh ministerstva zdravotnictví právě schválila vláda," oznámil v pondělí ráno ministr školství Robert Plaga (za ANO). "Ministerstvo školství proto v tomto týdnu ve spolupráci se Správou státních hmotných rezerv a hasiči rozveze do škol dalších 575 tisíc antigenních testů," dodal.

Související obsah

​Jeho slova potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), který doplnil, že se jedná o okresy, kde "incidence překročila stanovenou hranici 300 nakažených na 100 tis. obyvatel."

https://twitter.com/adamvojtechano/status/1455075196298272774?s=20

Před rozšířením okresů, kterých se bude týkat druhé kolo preventivního testovní ve školách, varovali hygienici již před několika dny vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci. O celoplošném testování ale zatím neuvažují.

Někteří ředitelé testování žáků po návratu z podzimních prázdnin vítají. "Je to jedna z dalších možností, jak nějakým způsobem zachytit nemocné žáky hned první den ve škole a zamezit tak dalšímu dalšímu zavírání tříd," řekl jedné z kroměřížských škol Michal Pospíšil.

V osmi nejpostiženějších okresech se žáci otestují ještě před začátkem výuky (31/10/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz