Domácí

Hrad řekl, kde je klíč od korunovačních klenotů, i jaký měl prezident program

Hrad řekl, kde je klíč od korunovačních klenotů, i jaký měl prezident program
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman stále zůstává hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN). Program má však velmi nabitý. Během uplynulého týdne se kromě léčby a odpočinku sešel s rodinou i se svými spolupracovníky.

Kancelář prezidenta republiky (KPR) v pondělí zveřejnila, co hlava státu dělala minulý týden. Prezident Miloš Zeman už 22. den leží v Ústřední vojenské nemocnici v Praze na Klinice anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) 1. LF UK a ÚVN.

"Ve dnech 26. října až 1. listopadu 2021 se prezident republiky v Ústřední vojenské nemocnici opakovaně setkal se členy své rodiny. Dále přijal vedoucího KPR, ředitele svého sekretariátu, ředitele Odboru Protokolu KPR, ředitele Útvaru pro ochranu prezidenta ČR PČR a svého právního zástupce," informoval Vít Novák z Kanceláře prezidenta republiky.

Ve zbylém čase se měl Zeman věnovat léčbě a odpočinku. Kancelář zároveň uvedla, že prezidentovi jeho spolupracovníci doručují monitoring aktuálních zpráv a vzkazy nejen od dalších hlav států, ale i od občanů České republiky.

Související obsah

Kromě programu však Kancelář prezidenta republiky v tiskové zprávě sdělila, kde se nachází jeden z klíčů od Korunní komory na Pražském hradě.

"V souvislosti s hospitalizací prezidenta republiky je klíč č. 1 od Korunní komory v Pražském hradě, v níž jsou uloženy české korunovační klenoty, uschován v zapečetěné schránce v tajném archivu Kanceláře prezidenta republiky. Klíč od českých korunovačních klenotů pak může být vydán pouze prezidentovi republiky podle jeho pokynu. O jakékoliv manipulaci s klíčem je vyhotoven písemný protokol," uvedla KPR.

Hrad zároveň doplnil, že stejným způsobem a za stejných podmínek bylo uloženo také podpisové razítko prezidenta republiky.

Lékaři a odborníci mají řešit zdravotní stav prezidenta Zemana. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz