Domácí

Zeman zůstává na oddělení KARIM. O přesunu na jiný pokoj se rozhodne už brzy

Lékařské konzilium, tedy odborníci, kteří mají řešit zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana, by se mělo sejít v příštích dvou týdnech. Pro TN.cz to potvrdil člen konzilia, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Řešit se může i přesun na běžný nemocniční pokoj.

Prezident Miloš Zeman leží už 20. den v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN). Ke zhodnocení jeho stavu se sejde lékařské konzilium. Jeho členem je i rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. "V průběhu příštího či přespříštího týdne," odpověděl na otázku, kdy se konzilium setká.

Je možné, že už příští týden rozhodnou lékaři o přesunu prezidenta na běžný pokoj. Podle Zimy se může konzilium sejít v pátek 5. listopadu. "Budeme se zabývat postupem léčby, prognózou, případně nějakými dalšími postupy," řekl.

Členové konzilia by měli i dojít k lékařskému závěru popisujícímu stav prezidenta. "Když se sejde konzilium, většinou nějaký závěr dá. O tom, jestli ho dáme do médií, nebo do lékařské zprávy, o tom se poradíme s kolegy z ÚVN, kteří o pana prezidenta pečují," uvedl Zima. Nemusí se to podle něj ale stát hned po první schůzce.

Související obsah

Sestavení multioborového konzilia inicioval ředitel ÚVN a ošetřující lékař prezidenta Miroslav Zavoral. Potvrdila to mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Mělo by v něm být přibližně devět lidí. Mezi nimi i fyzioterapeut Pavel Kolář, odborníci na diagnostiku nebo léčbu nemocí v oblasti břicha i expert z oboru psychiatrie. Členem by měl být i chirurg Pavel Pafko. Nemocnice zatím nechce zveřejnit celý seznam členů. "Budeme hledat to nejlepší pro zdraví pacienta," ujistil rektor Zima.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz