Zahraničí

Covid-19 uzavřel Disneyland v Číně. Zůstalo tam uvězněno 33 tisíc lidí

Zábavní park Disneyland v čínské Šanghaji byl uzavřen kvůli koronaviru. A to i se všemi 33 tisíci návštěvníky, kteří byli právě uvnitř. Drastické opatření zavedli kvůli jedné nakažené ženě, která byla v parku den předtím.

Pro návštěvníky Disneylandu v Šanghaji to měl být den plný halloweenských překvapení. Ten se ale během chvíle změnil v opravdovou noční můru. Vedení zábavního parku 33 tisícům návštěvníků oznámilo, že nikdo nesmí opustit areál. A to všechno kvůli jednomu pozitivnímu testu na covid-19.

"Všechna parkoviště u areálu jsou uzavřená," vysvětlil pracovník Disneylandu. Všichni návštěvníci včetně dětí, stáli několikahodinové fronty u testovacích stanic, kde musel každý podstoupit test na covid-19.

Související obsah

Místo zábavných halloweenských kostýmů a postav z pohádek se tak dětem naskytl pohled na zdravotníky od hlavy k patě oblečené do ochranných oděvů. Navzdory tomu jim ale prodloužený pobyt v zábavním parku prý tolik nevadil. "Přijde mi to docela rychlé. Myslela jsem si, že to bude trvat déle," řekla jedna z dotázaných dívek.

Město se v reakci na situaci rozhodlo dočasně pozastavit i linky městské hromadné dopravy, které k čínskému Disneylandu jezdí. Po dlouhých několika hodinách se podařilo všech 33 tisíc lidí otestovat.

Navzdory tomu, že ani jeden z nich neměl pozitivní test, všichni budou muset minimálně na dva dny do domácí izolace a park zůstane na neurčitou dobu uzavřený. Radikální opatření město zavedlo, protože Čína razí taktiku nulové tolerance proti nákaze covidem-19.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz