Krimi

Muž se měl načerno napojit na elektřinu, škoda je přes půl milionu korun

Muž se měl načerno napojit na elektřinu, škoda je přes půl milionu korun
Zdroj: Profimedia

Policisté na Zlínsku obvinili muže z krádeže. Tři roky měl neoprávněně odebírat elektřinu, čímž rozvodová společnost přišla o minimálně 600 tisíc korun.

V březnu policisté dostali anonymní oznámení, podle kterého 71letý muž čerpal elektřinu načerno. Při kontrole odhalili, že podezřelý zřejmě do rozvodu nainstaloval kabel s elektrorozvaděčem, který zvenku nebyl vidět. Dále k němu připojil i elektrospotřebiče, jimiž vytápěl svůj rodinný dům.

Rozvodová společnost při prohlídce přístrojů zjistila, že za poslední měsíc měl muž neoprávněně odebrat elektřinu v hodnotě více než 12 tisíc korun.

Související obsah

"Majitel rodinného domu veškerou vinu popřel, přesto je evidentní, že vzhledem k povaze jeho zaměstnání (revizní technik silnoproudé elektřiny) vědět měl a mohl, že je v domě zapojená elektrická energie mimo elektroměr. Jednal proto jednoznačně se záměrem získat neoprávněný majetkový prospěch," uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková. V případě odsouzení hrozí muži tři až pět let ve vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz