Zahraničí

Situace s covidem-19 na Slovensku se zhoršuje. Platí přísná opatření

Počty nakažených covidem-19 prudce rostou i na Slovensku. Jen za úterý tam PCR testy odhalily skoro 5400 nových případů. Ve 24 okresech už jsou zavřené restaurace, fitness centra, hotely a aquaparky.

Restaurace v nejzasaženějších okresech vydávají jídla jen přes okénka. I ve středu si odsud lidé odnášeli plastové krabičky. "Do žádné restaurace se lidé nemohou přijít najíst. Takže se jednoduše jen balí nebo funguje rozvoz," vysvětlila pracovnice restaurace. "Je to lepší, když se najíte v restauraci. Ale teď si to musíte odnést domů," byl smutný jeden z dotázaných.

Do vojenské nemocnice v Ružomberku se může jen s dokladem o bezinfekčnosti. Kdo ho nemá, musí si před branou udělat test. Zavřené jsou pro neočkované knihovny, muzea nebo fitness centra. "Já si myslím, že je to politická otázka a ne zdravotnická," vadí dalšímu dotázanému.

Související obsah

Ne všichni nařízení dodržují, své fitness centrum otevřel třeba muž z Topoľčan. "Žádná právní závaznost zavřít pro nás není, když se náhle ocitneme v černém okresu," uvedl majitel fitness centra Martin Gajňák.

Okres Ružomberok patří na Slovensku mezi covidem-19 nejpostiženější okresy. Lidé by proto měli i venku nosit roušky. Jak bylo ale vidět, drtivá většina z nich toto opatření nedodržuje. Kompletně uzavřený je i velký termální areál, který jindy v každém ročním období vyhledávají i tisíce Čechů. A s bazény tam zavřely i všechny hotely a penziony.

Přísná opatření se od příštího týdne rozšíří na další okresy. V černé barvě by měla být už skoro polovina Slovenska.

ls, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz