Zahraničí

Američtí senátoři se zlobí. Meghan využívá svůj titul, aby na ně tlačila

Američtí senátoři se zlobí. Meghan využívá svůj titul, aby na ně tlačila
Princ Harry s vévodkyní Meghan. Zdroj: Profimedia

Manželka prince Harryho Meghan Markleová se opět snaží využít svého vlivu, aby ovlivnila americkou politiku. A přestože se s manželem vzdali královských povinností a pro své děti ani nechtěli královské tituly, Meghan ho dál využívá. Kvůli prosazení zákona o placené rodičovské dovolené volala dvěma senátorkám a do telefonu se představila jako "vévodkyně ze Sussexu".

Vévodkyně ze Sussexu se opět snaží působit na americkou politiku. Tentokrát se rozhodla začít osobně obvolávat soukromá čísla některých republikánských senátorů. Meghan se snaží lobbovat za placenou rodičovskou dovolenou. Tu ve Spojených státech negarantuje federální právo. Uzákoněnou ji mají jen některé státy.

Kvůli tomu volala dvěma republikánským senátorkám, Susan Collinsové za Maine a Shelley Mooreové Capitové za Západní Virginii. Capitovou telefonát překvapil, když jela senátorka v autě. Původně si myslela, že jí volá druhý senátor za Západní Virginii Joe Manchin. Meghan se ji představila jako "vévodkyně ze Sussexu".

Související obsah

Podobný hovor zaskočil i Collinsovou. "K mému překvapení mi volala na mé soukromé číslo a představila se jako vévodkyně ze Sussexu, což mi příjde celkem ironické," napsala na svůj twitter. "Ráda jsem si s ní popovídala, ale více mě zajímá, co si o tomto tématu myslí lidé z Maine," dodala.

Obě senátorky netušily, jak vévodkyně získala jejich osobní číslo. Meghan ho dala Senátorka Kristen Gillibrandová, která v americkém Senátu zastupuje stát New York a je jedna z nejhlasitějších podporovatelek rodičovské dovolené. Podle Gillibrandové tomu není ještě konec. "Dala jsem jí ještě čísla na další senátorky, takže je informuji, že se s nimi Meghan bude chtít spojit," řekla senátorka Gillibrandová pro web Politico.

"Chce být součástí pracovní skupiny, která bude dlouhodobě pracovat na prosazení rodičovské dovolené, a také jí bude. Ať už teď, nebo později, Meghan bude patřit mezi ženy, které snad budou spolupracovat společně na prosazení placené rodičovské dovolené," dodala Gillibrandová.

Nejedná se o první případ, kdy se Meghan snaží působit na americkou politickou scénu. To není po chuti některým politikům, kteří si myslí, že by Meghan neměla používat svůj královský titul, aby tlačila na americké politiky. V říjnu poslala lídrovi tamější většiny ve sněmovně dopis, ve kterém mluvila o svém dětství v USA, problémech pracujících rodičů a nutnosti placené rodičovské dovolené. To popudilo několik republikánských senátorů.

Drsný útok na vévodkyni Meghan od jejího vlastního otce (8/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz