Domácí

Kuchaři se utkali v soutěži o nejlepší svačinu pro děti. Kralovaly jí pomazánky

Strava v některých mateřských školách už pomalu začíná připomínat kulinářské speciality z luxusních restaurací. Je to tak. A kuchaři dokonce mezi sebou i soutěží v tom, kdo dokáže sestavit třeba nejlepší svačinu pro děti.

Avokádovo banánový dezert nebo paštika z hlívy ústřičné. To není nabídka předkrmů z pětihvězdičkové restaurace, ale finálová prezentace svačin, které běžně vaří ti nejlepší kuchaři v mateřských školách.

"Teď jsem třeba ochutnal pomazánku z pečeného vokouna, zatímco za nás to byly sardinky s cibulí. Takže je to teď úplně jinde. Není to kreativita pro kreativitu, ale pro to, aby to těm dětem chutnalo, takže já jsem nadšený," uvedl manažer Asociace kuchařů a cukrářů ČR Tomáš Popp.

Související obsah

Soutěži svačinek kralovaly jak jinak než pomazánky, a to ve velmi moderním provedení. "Snažím se i luštěniny připravovat tak, aby to ty děti jedly a nebylo to s nechutí," vysvětlila kuchařka.

Soutěžící dvojice kuchařů a kuchařek měly na přípravu dvou slaných a jedné sladké svačiny dvě hodiny. Cenově se musely vejít do devíti korun. "My jako technická komise hodnotíme dovednosti soutěžících, hygienu, ekonomiku," sdělil technický komisař Přemysl Douša.

"Výhoda téhle soutěže je, že se z těch zbylých jídel bude sestavovat bufet a soutěžící mohou ochutnat jídla ostatních a inspirovat se," uzavřel Popp.

Tým šéfkuchařů a nutriční specialistka nakonec rozhodli o tom, že nejlepší kuchaře mají děti v mateřské škole na Praze 8.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz