Zahraničí

V Německu platí přísné restrikce. Reportérka TV Nova zjišťovala, jak je kontrolují

V posledních dnech v Německu dál rekordně přibývají nakažení koronavirem. Proto tam začala platit i přísnější pravidla. Bez potvrzení o bezinfekčnosti se tam většinou do restaurace nedostanete. Jak důsledně se u našich západních sousedů dodržují pravidla, a co na ně říkají zákazníci? Reportérka TV Nova to jela zjistit.

"Vstupujeme do první restaurace v německém Weidenu a zkoušíme si objednat kávu. Hned s objednávkou požaduje obsluha doklad o bezinfekčnosti," popsala reportérka Barbora Slavíková.

V restauraci je nutné doklad o bezinfekčnosti předložit, stačil jim ale jen tento papírový a v češtině. "Servírce jsem ale zřejmě jen nebyla příliš sympatická. Například jiná slečna si sice objednala jídlo ke stolu, prokazovat už se ale nemusela. Jen o kousek dál narážíme na kavárnu, ve které certifikáty vyžadují po každém hostovi, který si chce sednout dovnitř," doplnila Slavíková.

"Jsem s tím naprosto v pohodě, protože si myslím, že je to jediná cesta, jak zastavit virus," uvedl dotázaný chlapec.

Související obsah

"Neměli jsme zatím žádný problém. Všichni doklad měli a ti, kteří ho nemají, mohou sedět venku," vysvětlil manažer kavárny Martin Sauer.

I v neděli se na zahrádkách kaváren a restaurací našlo mnoho otužilců, někteří tam seděli i přesto, že jsou očkovaní. Na nutnost negativního testu či očkování štáb TV Nova okamžitě upozornili i v místním hotelu.

S pověstnou německou důsledností to například v jednom německém nehtovém studiu nebude zas až tak horké. Certifikát o očkování nebo potvrzení o negativním testu tam totiž nepotřebujete. "I přes to, že mám test z oficiálního odběrového místa, nepochodili jsme v místním bazénu. Tady totiž doklad o bezinfekčnosti uznávají pouze tehdy, pokud obsahuje QR kód nebo jej máte v mobilní aplikaci," sdělila Slavíková.

Sečteno a podtrženo. Pokud se chystáte z jakéhokoliv důvodu do Německa, doklady o bezinfekčnosti je podle reportérky TV Nova potřeba nepodceňovat.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz