Domácí

Policie vyšetřuje premiéra Andreje Babiše kvůli videu z dálnice D1

Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli večer oznámil, že ho policie vyzvala k podání vysvětlení v souvislosti s videem, které umístil na sociální sítě. Podle vyšetřovatelů se Babiš plně nevěnoval řízení, když řídil vozidlo po nově zrekonstruované dálnici D1 a při popisu oprav opakovaně nahlédl do papírů. Babiš se brání, že jel opatrně.

Policie podle Babiše reagovala na video ze 3. října. "Tak. Kvůli tomuhle videu, kde řídím s oběma rukama na volantu (a koukněte na rychlost), na mě někdo podal trestní oznámení. Radši bez komentáře," reagoval prostřednictvím sociálních sítí premiér.

Policie měla předsedovi vlády vytknout, že se za volantem automobilu dostatečně nevěnoval řízení, protože se opakovaně díval do podkladů. "Vaše jednání je zaznamenáno na sociálním kanálu YouTube," citoval Babiš z policejní výzvy, kterou obdržel.

Související obsah

​Premiér si stěžoval, že ho "zase někdo udal" a bránil se, že jel opatrně. "Z těch záběrů je vidět, že jsem jel pomalu," tvrdil Babiš. Při řízení se prý díval dopředu, ale připustil, že se až třikrát "na milisekundu" podíval na papír. "Samozřejmě jsem se věnoval řízení. Uvidíme, jak to dopadne," podotkl Babiš.

Rekonstrukce nejstarší české dálnice probíhá od roku 2013. Její dokončení se zdrželo o tři roky, termín byl dvakrát posunutý. Silničáři obousměrně opravili 160 kilometrů dálnice mezi Mirošovicemi u Prahy a Kývalkou u Brna, a to včetně 95 mostů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz