Zahraničí

Mrazivá slova podezřelého z vraždy Maddie. O únosech dětí a nervozitě

Mrazivá slova podezřelého z vraždy Maddie. O únosech dětí a nervozitě
Madeleine McCann, Christian Brueckner | Zdroj: Profimedia

Hlavní podezřelý z vraždy Madeleine McCannové měl před svým někdejším kamarádem vést řeči o únosech dětí. Usvědčený pedofil Christian Brückner se dokonce údajně chlubil tím, že ví, jak zařídit, aby se nikdy nenašly. Německá policie si je stoprocentně jistá jeho vinou.

Brückner pokaždé znervózněl a začal se stavět do protiútoku, když přišla řeč na zmizení Maddie McCannové. Portálu The Sun to řekl jeho někdejší kamarád Gunter Bartl. Seznámili se v portugalském Algarve, kde oba dlouho žili. V roce 2007 se tam slehla zem po tehdy tříleté dívce.

"Nic není nemožné. Když si chceš vzít dítě a unést ho, tak už ho nikdy nenajdou," prohlašoval Brückner podle Bartla. Něco podobného od něj měla slyšet i barmanka v kiosku v německém Braunschweigu. Tam bydlel v roce 2014.

"Osobně si myslím, že by byl schopný Maddie unést. Pro peníze by udělal cokoliv. Vím, že Christian kšeftoval s drogami a kradenými věcmi. Snažil se také vloupávat se do hotelových pokojů bohatých hostů," doplnil Bartl.

Související obsah

​Němečtí vyšetřovatelé před nedávnem oznámili, že získali nezvratné důkazy a jsou si stoprocentně jistí, že za zmizením McCannové stojí Brückner. "Jsme si jistí, že máme muže, který ji unesl a zabil," řekl prokurátor Hans Christian Wolters.

Brückner je momentálně ve vězení přezdívaném "německý Alcatraz" za znásilnění americké turistky rovněž portugalském Algarve. Zpoza mříží letos v létě vzkázal, že s únosem McCannové nemá nic společného. Podle Wolterse by se mohl k soudu dostat v první polovině příštího roku.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém v kauze Maddie:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz