Počasí

Do Česka dorazí sníh a mráz, řidiče může potrápit mlha. PŘEDPOVĚĎ

Do Česka dorazí sníh a mráz, řidiče může potrápit mlha. PŘEDPOVĚĎ
Ilustrační snímek Zdroj: Thinkstockphotos

Meteorologové vydali týdenní předpověď počasí. Z té vyplývá, že rtuť teploměru se přes hranici 10 °C přehoupne jen výjimečně. Spíše očekávejte denní teploty mezi 3 až 7 °C, v noci se mohou dostat i pod bod mrazu. Na horách bude i sněžit.

Začátek týdne v Česku ovlivní chladný vzduch od severozápadu, od středy pak tlaková výše, která se bude přesouvat z Baltského moře nad východní Evropu. "V závěru období se bude nad střední Evropou udržovat další tlaková výše," vysvětlil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Pondělí

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Ojediněle se zejména na horách mohou místy objevit přeháňky, nad 1000 metrů smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 6 až 10 °C, na horách ve vyšších polohách okolo 2 °C. Vítr povane mírný západní až severozápadní 2 až 6 m/s.

Úterý

Většinou bude oblačno, zejména na severu a severovýchodě se místy mohou objevit přeháňky, nad 1100 metrů smíšené nebo sněhové. Ráno by měli být opatrní zejména řidiči, ojediněle se objeví i mlhy. Odpoledne ubývat srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou držet mezi 5 až 1 °C, při malé oblačnosti a uklidnění větru ale mohou klesnout i na -2 °C. Nejvyšší denní teploty očekávají meteorologové mezi 6 až 10 °C. Vítr povane slabý proměnlivý, později jihovýchodní 1 až 4 m/s.

Související obsah

​Středa

Ve středu očekávejte jasno až polojasno, během dne se ojediněle přidá i nízká oblačnost nebo mlhy, ráno i mrznoucí. Nejnižší noční teploty mohou klesnout i na nulu, při slabém větru dokonce i na -2 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 7 až 11 °C, při celodenní nízké oblačnosti nebo mlze okolo 5 °C. Vítr očekávají meteorologové mírný jihovýchodní až jižní 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině přechodně čerstvý, místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech bude vítr slabý proměnlivý do 4 m/s.

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude zataženo s nízkou oblačností, objevit se ale mohou i mlhy. Polojasno má být jen ojediněle. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí 5 až 1 °C, při malé oblačnosti až -2 °C. Nejvyšší denní teploty očekávejte mezi 3 až 7 °C, na sluníčku se mohou vyšplhat ale i na 11 °C. Vítr povane pouze slabý proměnlivý do 4 m/s.

Pátek

Před víkendem bude zataženo s nízkou oblačností, hrozí ale i mlhy. Během dne místy očekávají meteorologové polojasno. Nejnižší noční teploty klesnou na 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty se mají držet v rozmezí 3 až 7 °C, při déletrvajícím slunečním svitu až 10 °C. Vítr má být slabý proměnlivý do 4 m/s.

Víkend

O víkendu se tepoty přes den nepatrně zvýší. Rtuť teploměru by se měla držet mezi 4 až 9 °C. Jinak ale bude oblačno až zataženo, ojediněle se vyskytne i slabý déšť. Přechodně místy může být polojasno. Nejnižší noční teploty klesnou na 3 až -2 °C.

Předpověď počasí na pondělí 8.

listopadu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz