Domácí

Ústecký kraj shání zdravotníky. Nabízí náborový příspěvek až půl milionu korun

Náborový příspěvek až půl milionu korun. Právě tolik nabízí síť nemocnic v Ústeckém kraji lékařům, kterých má akutní nedostatek. Jde zřejmě o nejvyšší náborový příspěvek v Česku, dosud nejvyšší oficiálně přiznaný příspěvek dosahoval poloviční částky.

Zoufalý nedostatek lékařů vyhnal náborové příspěvky na nový rekord. Dosud se v Česku rozdávalo nejvýše 250 tisíc, vedení ústeckých nemocnic teď ale pořádně zvedlo laťku. "U lékařů se jedná o částku, která dosahuje až několik set tisíc korun. Jedná se o zatím nejvyšší náborový příspěvek, jaký Krajská zdravotní nabízela," prozradila mluvčí společnosti Krajská zdravotní Jana Mrákotová.

Vedení nemocnic nabízí až půlmilionový náborový příspěvek. Nejčastěji chybí chirurgové, radiologové a internisté. Z rekordně vysokého příspěvku ale nejsou příliš nadšené lékařské odbory. Mají obavy, aby lékaři nepřecházeli z jedné nemocnice do druhé.

"Půjdou, kde jim nabídnou co nejvíc. Ta výše je úplně mimo, je to velká neúcta k těm, kteří tam dlouhodobě pracují," vyjádřil se Martin Engel z Lékařského odborového klubu.

Související obsah

​Výše náborových příspěvků se většinou pohybuje v řádech desítek tisíc korun. "Trh práce je zamrzlý, lidé se obávají období nejistoty, nechtějí měnit zaměstnání a rozpohybovat toho zaměstnance je náročné. Právě to řeší firmy nástupním bonusem. Největší nedostatek je operátorů do výroby," vysvětluje manažer pro marketing a nábor ve společnosti ManpowerGroup Jiří Halbrštát.

Na výši náborových příspěvků nic nezměnil ani koronavirus. U řady oborů se během pandemie příspěvky často i zvyšovaly. Průměrně rostou ročně až o třetinu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz