Koronavirus

Základní školu zasáhla smrt učitelky. Zemřela po nákaze covidem-19

Kolegové i studenti ze ZŠ Za Chlumem v Bílině na Teplicku truchlí nad ztrátou učitelky. Podle starostky města zemřela poté, co se nakazila covidem-19. Pracovala ve škole, kterou hygienici nechali uzavřít kvůli nekontrolovatelnému šíření koronaviru. Na smutnou skutečnost už reagovalo i vedení školy.

Na stránkách základní školy na Teplicku se objevilo smutné oznámení. "S velkou lítostí a bolestí Vám oznamujeme, že zesnula jedna z našich zaměstnankyň a blízkých kolegyň. S ohledem na rodinu a blízké v současné chvíli nebudeme více sdělovat, vzpomínku zveřejníme během tohoto týdne," informovalo vedení školy.

Příčinu smrti instituce neuvedla, starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO) ale Právu prozradila, že tato učitelka zemřela v nemocnici po nákaze koronavirem. "Je to bohužel pravda," řekla starostka s tím, že blíže se k tragické události nebude vyjadřovat. "Je to soukromá věc rodiny," dodala.

Související obsah

​​Škola už upozornila, že svíčky a vzpomínky mohou zájemci pokládat do prostoru okolo "bazénu" v předním atriu školy. Další možností je předat veškeré vzpomínkové předměty službě na vrátnici během úterý a středy v době od 8:00 do 14:00.

"Děkujeme za Váš respekt a tichou vzpomínku," zakončila škola.

Základní školu Za Chlumem v Bílině na Teplicku nechali až do 12. listopadu uzavřít hygienici. Důvodem bylo nekontrolovatelné šíření covidu mezi dětmi a učiteli. K 2. listopadu škola hlásila 60 pozitivních, na některé výsledky testů se tou dobou ještě čekalo. V karanténě se ocitlo okolo 600 lidí. V nemocnici skončili dva zaměstnanci a jejich stav byl velmi vážný. Jeden z nich byl podle hygieny očkovaný.

Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz