Domácí

Po výbuchu ve Zlíně létaly vzduchem kusy oken. Několik lidí evakuovali

Budovu na náměstí Míru ve Zlíně krátce po poledni poničila exploze. Na místo vyrazili hasiči, policisté i záchranná služba. Několik lidí muselo být evakuováno. Podle mluvčí hasičů zřejmě vybuchl plyn.

K explozi došlo po půl jedné odpoledne v prostorách provozovny masáží, přesné příčiny výbuchu ale zatím nejsou známé. Podle mluvčí hasičů Lucie Javoříkové vše nasvědčuje tomu, že explodoval plyn. "Hasiči nyní provádějí průzkum budovy a jejího okolí. Na místě je i vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje okolnosti výbuchu a vzniklou škodu," sdělila zhruba ve 14 hodin.

"K výbuchu došlo ve třetím poschodí vícepodlažního domu na náměstí Míru. Skleněné střepy, kusy oken a dalších předmětů, které exploze vymrštila na náměstí, dopadaly mezi kolemjdoucí, přičemž někteří z nich mohou hovořit o velkém štěstí," upozornil zástupce ředitele městské policie Pavel Janík.

Několik lidí ze spodních pater budovy muselo být evakuováno. Všichni obyvatelé jsou aktuálně v bezpečné vzdálenosti od domu. Strážníci po vstupu do budovy uzavřeli hlavní přívod plynu. Podle prvotních informací zdravotníci na místě ošetřili dva policisty, kteří se nadýchali zplodin. 

Související obsah

​"Mám informace o dvou osobách, které krátce po výbuchu vběhly do prostoru budovy a nadýchaly se kouře," upozornila Javoříková s tím, že dvojice by měla být v pořádku. "Další zraněné osoby hlášené nemáme," dodala.

Hlavní slovo teď bude mít statik. Ten musí zhodnotit, jak moc je dům poničený a jakým způsobem. Lidé se zatím nemusejí obávat žádných omezení, po náměstí se mohou volně pohybovat. "Pouze v těsné blízkosti poškozeného domu je zákaz vstupu," vysvětlila Javoříková. "Děkujeme veřejnosti za respektování pokynů strážníků a policistů a důrazně žádáme, aby spoluobčané nevstupovali za pásky zakazující vstup," dodal Janík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz