Domácí

Prezident Zeman bude moci přijímat návštěvy, oznámil Hrad

Prezident Zeman bude moci přijímat návštěvy, oznámil Hrad
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman se v pondělí přesune z rehabilitačního oddělení Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) na standardní lůžkové oddělení. Ve středu to oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman bude také moci omezeně přijímat návštěvy.

Hlava státu už nebude od příštího pondělí hospitalizována na rehabilitačním oddělení střešovické nemocnice. "Prezident republiky Miloš Zeman bude podle sdělení ÚVN Kanceláři prezidenta republiky přeložen v pondělí dne 15. listopadu z akutního lůžka na lůžko standardní na standardním oddělení," informoval v úterý veřejnost prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Přesunem na standardní oddělení se pro Zemana mění některá pravidla. "Prezident republiky bude moci na standardním oddělení omezeně přijímat návštěvy," dodal Ovčáček.

Související obsah

Zemanův přesun na jiné oddělení potvrdila i ÚVN. "Z důvodu umožnění návštěv je plánováno přemístění pana prezidenta na oddělení dlouhodobé péče, kde jsou návštěvy možné za striktního dodržení pravidel pro návštěvy," napsala redakci TN.cz mluvčí ÚVN Jitka Zinke.

Podle pravidel nemocnice může návštěva u pacientů na oddělení dlouhodobé péče pobýt maximálně 30 minut, přičemž u něj mohou být maximálně dvě osoby v jeden čas. Nutné je také mít po celou dobu nasazenou ochranu úst a nosu kvůli šíření respiračních onemocnění. Návštěvník rovněž musí prokázat svou bezinfekčnost, nebo si přímo na místě udělat antigenní test na onemocnění covid-19.

Zemana zatím v nemocnici navštěvovali jen lidé z jeho nejbližšího okolí, jeho rodina, někteří spolupracovníci a současný předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), který ovšem do ÚVN přišel bez vědomí ošetřujícího lékaře.

Související obsah

Prezident kvůli své hospitalizaci doposud nemohl přijmout ani premiéra Andreje Babiše (ANO) a kandidáta na příštího premiéra Petra Fialu (ODS). S Babišem se spojil minulý pátek telefonicky, s Fialou pak v sobotu prostřednictvím videokonference.

Hlava státu v úterý pověřila předsedu ODS Petra Fialu sestavením vlády. Ten pověření přijal a novou vládu se pokusí sestavit. Den předtím televizi Nova řekl, že doufá v respektování Miloše Zemana jím navržených ministrů. Konkrétní jména zatím nezveřejnil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz