Domácí

Piráti hlasují o vstupu do vlády, ke schválení je třeba 60 % hlasů

Piráti zahájili hlasování o svém vstupu do vlády. Vnitrostranické referendum se uzavře v pondělí večPiráti er, kdy strana také vyhlásí výsledky.

V pátek začalo celostranické hlasování Pirátské strany. Členové hlasují o tom, zda má strana, která v letošních volbách získala jen čtyři mandáty, vstoupit do vlády.

Hlasování probíhá od pátku do pondělního večera. V ten den Piráti také oznámí výsledky celostranického hlasování. Ke schválení vstupu strany do vlády bude potřeba minimálně 60 % hlasů, a to bez ohledu na počet hlasujících. Výsledek bude závazný.

Související obsah

​​" Věřím, že jsme naši práci odvedli nejlépe, jak jsme mohli. Nyní je na našich členech, aby vyjednané podmínky ve smlouvách ratifikovali a rozhodli, zda se budou Piráti v příštích čtyřech letech podílet na vládě této země," napsal na svůj twitterový profil předseda Pirátů Ivan Bartoš.

" V uplynulých týdnech jsme v rámci koaličních jednání udělali maximum, abychom propsali naše programové priority do programového prohlášení vznikající vlády," dodává Bartoš.

Atmosféra ve straně je po výsledku říjnových voleb značně napjatá. Podobně je tomu i mezi jejich voliči. Část z nich by Piráty ráda viděla ve vládě, a pokud by se rozhodli odejít do opozice, už by stranu příště nevolili. Najedou se ale i ti, co si myslí, že si strana svým vstupem do vlády spíše uškodí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz