Zahraničí

Jeden z prvních vesmírných turistů zemřel. Zahynul při letecké havárii

Americký podnikatel Glen de Vries, který se v říjnu spolu s hercem Williamem Shatnerem podíval do vesmíru, zemřel tento týden při letecké havárii v New Jersey. V letounu, který se z neznámých důvodů zřítil do zalesněné oblasti, měli letět dva lidé.

Podnikatel Glen de Vries si v říjnu splnil svůj sen a podíval se do vesmíru na palubě rakety New Shepard od společnosti Jeffa Bezose Blue Origin. Součástí čtyřčlenné posádky byl i herec William Shatner. Dlouho se ale de Vries ze svého zážitku neradoval.

Ve čtvrtek zemřel při letecké havárii v New Jersey, informoval web CNN s odkazem na místní policii. Čtyřmístný letoun spadl do zalesněné oblasti zhruba 65 kilometrů severozápadně od New Yorku.

Související obsah

​Národní úřad pro bezpečnost dopravy uvedl, že nehodu vyšetřuje a že její okolnosti jsou zatím neznámé. Podle policistů měl de Vriese na palubě letounu doprovázet 54letý letecký instruktor Thomas P. Fischer.

De Vries nikdy neprozradil, kolik zaplatil za místo na kosmické lodi New Shepard, po návratu na Zemi ale prohlásil, že to stálo za to. "Jsme zdrceni, když slyšíme o náhlém úmrtí Glena de Vriese. Přinesl tolik energie celému týmu Blue Origin a svým kolegům z posádky," uvedl mluvčí společnosti Blue Origin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz