Domácí

PŘEDPOVĚĎ: Po chladných dnech přijde oteplení. Doprovodí ho déšť

V příštích dnech se dočkáme oteplení. Teploty přes den vystoupí až k 12 °C. Ze skříní však budeme muset vytáhnout deštníky.

"Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat okrajem tlaková výše postupující ze Skandinávie nad východní Evropou a kolem ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry. Nad severní Evropou se postupně prohloubí tlaková níže a po jejím okraji k nám začne od středy proudit oceánský vzduch od západu," uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

pondělí bude zataženo až oblačno, zpočátku se místy objeví mlhy. Na horách i v nížinách může být zpočátku a postupně místy polojasno až skoro jasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 1 do 5 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti mohou klesnout až na – 1 °C. Přes den teploměry naměří maximálně 8 °C, při déletrvajícím slunečním svitu může být až 12 °C.

Související obsah

Úterý bude ve znamení zatažené oblohy s nízkou oblačností. Na východě však může být místy i polojasno. V noci teploty spadnou na 1 °C, při zmenšené oblačnosti až na – 1 °C. Přes den se teploty vyšplhají na 8 °C, v případě slunečného počasí může být až 11 °C.

Ve středu meteorologové očekávají většinou zataženo, ojediněle s mlhami. A počítat musíme také se slabým deštěm nebo mrholením. V polohách nad 1000 metrů nad mořem může také sněžit. Nejnižší noční teploty budou od 1 do 5 °C, přes den dosáhnou maximálně 9 °C.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm a přeháňkami, ve vyšších polohách se objeví i srážky sněhové. V noci teploty klesnou na 6 až 2 °C, během dne se dočkáme jen 9 °C.

Konec pracovního týdne bude zatažený a na většině území bude pršet. Noční teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C, přes den rtuť teploměrů dosáhne až 11 °C.

Také následující dny budou zatažené až oblačné, i nadále navíc budeme potřebovat deštníky. Na horách se můžeme dočkat také sněhu. V noci budou teploty od 5 do 9 °C, postupně spadnou až na nulu. Přes den se však oteplí a bude i 12 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Poslanci dostali spis a budou posuzovat, zda vydají Babiše ke stíhání

Pražské městské státní zastupitelství dnes kolem půl druhé odpoledne předalo spis ke kauze Čapí hnízdo mandátovému a imunitnímu výboru Poslanecké sněmovny. Členové výboru budou posuzovat a rozhodovat, zda vydají Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání.

Píše se na Deník.cz