Zajímavosti

Český slavík 21 zná své vítěze. Hlasovalo téměř nejvíc lidí v historii

Vyhlášení ankety Český slavík 21 se blíží. Tentokrát v ní hlasovalo čtvrt milionu lidí! Hlasování skončilo už 5. listopadu a výsledky budou oznámeny už v pátek 19. listopadu na obrazovkách televize Nova.

Český slavík 21 se po čtyřleté pauze vrací na scénu. Číslo 21 v názvu nesymbolizuje podle miliardáře Karla Janečka pouze rok, ve kterém se koná. "21 je číslo našeho vesmíru. Je k tomu spousta důvodů jak matematických, tak i jiných. Jsme také ve 21. století. Jsme na křižovatce dějin," tvrdí matematik Janeček, který je zároveň patronem ankety. 

Počátky Českého slavíka sahají až do 60. let minulého století. Tento ročník bude unikátní způsobem hlasování D21. "V každé kategorii mohli hlasující využít pět hlasů, takže mohl každý hlasovat pro pět zpěváků, pět zpěvaček, pět kapel a tak dále. V průměru každý člověk využil asi 10 hlasů. V jedné kategorii to vycházelo zhruba dva hlasy na člověka," popsal Janeček, jak lidé hlasovali.

Související obsah

​Podle Janečka hlasovací systém přináší sjednocení společnosti. "Mnohem více lidí bude spokojeno s výsledkem," myslí si Janeček. O tom se také přesvědčí diváci už v pátek 19. listopadu na TV Nova ve 20:20. 

Podle ředitele ankety Jakuba Horáka hlasovalo čtvrt milionu lidí a ti poslali přes milion a půl hlasů. "Máme nejvíc hlasů v historii, protože těch hlasů lidé mohli využít víc. Ale i počet hlasujících je jeden ze tří nejlepších výsledků od samotného založení ankety. Zapojilo se strašně moc lidí," podotkl Horák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz